Aurinkoinvertteri FoxESS 15kW 3-vaiheinen 23,9A
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
FoxESS Invertteri 15kW 3-Vaiheinen 23,9A
Invertteri 15kW 3F 23,9A FoxESS T15.0 G3 varustettu DC-erottimella ja AFCI-suojauksella, mahdollistaen järjestelmän laajennuksen.
Tämä FoxESS T (G3) -invertterisarja on suunniteltu kolmivaiheisiin asuinrakennusten ja pienten kaupallisten laitosten asennuksiin. Se tarjoaa erinomaisen suorituskyvyn ja joustavuuden, mahdollistaen energiantuoton potentiaalin kasvattamisen ja pidemmät tehontuotantojaksot.
Invertterit ovat saatavilla teholuokissa 3 kW:sta 25 kW:iin, mikä mahdollistaa sopivan mitoituksen erikokoisiin aurinkosähköjärjestelmiin. Sarja on optimoitu integroitavaksi FoxESS-energiavarastojärjestelmiin ja mahdollistaa asennuksen etävalvonnan mobiilisovelluksen tai verkkoportaalin kautta.
Tekniset tiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Maksimi suositeltu DC-teho [W] | 22 500 W |
| Maksimi DC-jännite [V] | 1100 V |
| Nimellinen DC-käyttöjännite [V] | 600 V |
| Maksimi tulovirta (tulo A/tulo B) [A] | 28 / 28 A |
| Maksimi oikosulkuvirta (tulo A/tulo B) [A] | 36,4 / 36,4 A |
| MPPT-jännitealue [Vdc] | 140 - 1000 V DC |
| MPPT-jännitealue (täydellä kuormalla) [Vdc] | 275 - 850 V DC |
| Käynnistysjännite [V] | 140 V |
| MPPT-pisteiden määrä | 2 |
| Tulojen määrä per MPPT | 2+2 |
| Nimellinen lähtöteho [W] | 15 000 W |
| Maksimi näennäisteho AC [VA] | 16 500 VA |
| Nimellinen verkkojännite [Vac] | 3/N/PE, 220V/380V, 230V/400V 240V/415V |
| Nimellinen verkkotaajuus AC [Hz] | 50/60, ±5 |
| Nimellinen AC-virta [A] | 21,7 A |
| Maksimi AC-virta [A] | 23,9 A |
| Tehokertoimen säätöalue | 1 (säätö 0,8 edellä - -0,8 jäljessä) |
| Harmonisten vääristymä THD | < 3 % |
Suorituskyky
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| MPPT-hyötysuhde [%] | 99,8 % |
| Eurooppalainen hyötysuhde [%] | 97,8 % |
| Maksimihyötysuhde [%] | 98,6 % |
Suojaus
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Suojaus DC-käänteisnapaisuudelta | Kyllä |
| Saarekkekäytön suojaus | Kyllä |
| Eristysresistanssin valvonta | Kyllä |
| Vuotovirran valvonta | Kyllä |
| AC-oikosulkusuojaus | Kyllä |
| AC-ylivirtasuojaus | Kyllä |
| Suojaus AC-lähdön ylijännitteeltä | Kyllä |
| Ylijännitesuojaus | TYYPPI II DC / TYYPPI II AC |
| Lämpösuojaus | Kyllä |
| Sisäänrakennettu DC-erotin | Kyllä |
| AFCI-suojaus | Kyllä |
| Turvallisuus | IEC 62109-1/2 |
| EMC | IEC 61000-6-1/IEC 61000-6-2/IEC 61000-6-3/IEC61000-4-2/3/4/5/6/8 |
Standardit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sertifiointi | AS4777.2-2015 / VDE-AR-N 4105 /VDE0126-1-1 /G98 / G99 / EN50549-1/ CEI 0-21/NB/T32004 IEC62116 /IEC61727 /IEC61683 |
Yleiset tiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Mitat (LxKxS) | 480 x 370 x 183,5 mm |
| Paino | 20 kg |
| Jäähdytys | pakotettu konvektio (tuulettimet) |
| Suojausluokka | I |
| Kotelointiluokka | IP65 |
| Topologia | muuntajaton |
| Ylijänniteluokka | III (AC-puoli), II (DC-puoli) |
| Melutaso | < 55 dB |
| Käyttölämpötila-alue [°C] | -25 .... 60 °C (tehonalennus +45°C:sta) |
| Maksimi käyttökorkeus [m] | 3000 m |
| Kosteus | 0 - 100% (ei kondensaatiota) |
| Oma kulutus (yöllä) [W] | < 3W |
| Likaantumisaste | II |
| Valvontamoduuli | RS485, WIFI (vakio) / GPRS (valinnainen) / 4G (valinnainen) / LAN (valinnainen) |
| Viestintä | energiamittari, DRM, USB-päivitys, E-stop |
| Näyttö | LCD-näyttö, kosketuspainike, sovellus, verkkosivusto |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Ladattavat tiedostot:
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.