Aurinkoinvertteri Fronius Symo 12,5kW 3-vaiheinen 2MPPT WLAN
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Fronius Verkkoinvertteri PV 12.5kW 3-Vaiheinen 2MPPT WLAN Symo
Verkkoinvertteri PV 12.5KW 3F 2MPPT WLAN 12.5-3-M Symo Fronius saatavilla kolmivaiheisessa järjestelmässä kahdella MPPT:llä.
Tämä moderni invertteri tarjoaa laajan tehoalueen 3,0–20,0 kW, mikä tekee siitä erinomaisen valinnan erikokoisiin aurinkosähköasennuksiin. Innovatiivisen SuperFlex Design -ratkaisun ansiosta Symo tarjoaa joustavuutta epäsäännöllisen muotoisten tai eri ilmansuuntiin suunnattujen kattojen asennuksissa.
Internetiin integrointi Wi-Fi:n tai Ethernetin kautta sekä helppous yhdistää kolmansien osapuolten komponentteihin tekevät Symosta yhden markkinoiden kommunikatiivisimmista invertereistä. Älymittarin liitäntä mahdollistaa dynaamisen verkkoon syötettävän energian hallinnan sekä oman energiankulutuksen visualisoinnin.
SNAPINVERTER-teknologia mahdollistaa yksinkertaisen asennuksen ja huollon, kiitos liitäntäosion ja tehomoduulin erottamisen. Integroitu tiedonsiirto mahdollistaa asennuksen seurannan sekä muiden valmistajien komponenttien liittämisen.
SuperFlex Design takaa joustavuuden suunnittelussa ja asennusten käsittelyssä kahden MPP-seurainten, korkean järjestelmäjännitteen ja laajan DC-tuloalueen ansiosta. Dynamic Peak Manager löytää dynaamisesti optimaalisen toimintapisteen jopa aurinkopaneelien osittaisen varjostuksen aikana.
Symo-invertterit on valmisteltu täyttämään tulevat verkkovaatimukset ja -standardit "Advanced Grid Features" -toimintojen avulla, jotka takaavat optimaalisen syötön ja verkon turvallisen käytön. Nollasyöttötoiminto mahdollistaa syöttötehon mukauttamisen verkonhaltijan vaatimusten mukaan, antaen etusijan kotitalouden kuluttajille ja vähentäen tehon enintään sallittuun tasoon.
Tulotiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| MPP-seurainten määrä | 2 |
| Maksimi tulovirta (Idc max 1 / Idc max 2) | 27,0 A / 16,5 A |
| Maksimi kokonaistulovirta (Idc max 1 + Idc max 2) | 43,5 A |
| Maksimi oikosulkuvirta moduulikentälle (MPP1/MPP2) | 40,5 A / 24,8 A |
| Tulojännitealue (Udc min - Udc max) | 200 - 1000 V |
| Käynnistysjännite (Udc start) | 200 V |
| Hyödyllinen MPP-jännitealue | 200 - 800 V |
| Ketjujen määrä per MPP-seuranta | 3+3 |
| Maksimi PV-generaattorin teho (Pdc max) | 18,8 kWpeak |
Lähtötiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho AC (Pac,r) | 12.500 W |
| Maksimi lähtöteho | 12.500 VA |
| Maksimi lähtövirta (Iac max) | 18,0 A |
| Verkkoliitäntä (jännitealue) | 3-NPE 400 V / 230 V tai 3~NPE 380 V / 220 V (+20%/-30%) |
| Taajuus (taajuusalue) | 50 Hz / 60 Hz (45-65 Hz) |
| Harmonisten vääristymien kerroin THD | 2,0 % |
| Tehokerroin (cos φac,r) | 0-1 ind. / kap. |
Standardit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sertifikaatit ja standardien mukaisuus | ÖVE / ÖNORM E 8001-4-712, DIN V VDE 0126-1-1/A1, VDE AR N 4105, IEC 62109-1/-2, IEC 62116, IEC 61727, AS 3100, AS 4777-2, AS 4777-3, CER 06-190, G83/2, G59/3, UNE 206007-1, SI 4777, CEI 0-16, CEI 0-21, NRS 097 |
Hyötysuhde
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Maksimihyötysuhde | 98,0% |
| Eurooppalainen painotettu hyötysuhde (ηEU) | 0.976 |
| MPP-sovituksen hyötysuhde | > 99,9% |
Suojaukset
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| DC-eristysmittaus | Kyllä |
| Käyttäytyminen ylikuormitustilanteessa | Toimintapisteen siirto, lähtötehon rajoitus |
| DC-erotuskytkin | Kyllä |
| Käänteisen napaisuuden suojaus | Kyllä |
Liitännät
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| WLAN / Ethernet LAN | Fronius Solar.web, Modbus TCP SunSpec, Fronius Solar API (JSON) |
| 6 tuloa ja 4 digitaalista tuloa/lähtöä | Kaukokäyttölaitteen liitäntä |
| USB (tyyppi A -liitin) | USB-tallennuslaitteille |
| 2x RS422 (RJ45-liitin) | Fronius Solar Net |
| Releiden lähtö | Energianhallinta (potentiaalivapaa releiden lähtö) |
| Tiedonkeruulaite ja webpalvelin | Integroitu |
| Signaali-tulo | S0-mittarin liitäntä / Ylijännitesuojauksen analyysi |
| RS485 | Modbus RTU SunSpec tai mittarin liitäntä |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Ladattavat tiedostot:
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.