Aurinkoinvertteri Sofar 2,7kW 1-vaiheinen 13A 1MPPT DC-katkaisija WiFi-moduuli
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Invertteri 2,7kW 1-vaihe 13A TL-G3 1MPPT DC-katkaisin WiFi-moduuli 2700TL SOFAR
Tervetuloa tutustumaan tarjontaamme Invertteri 2,7kW 1-vaihe 13A TL-G3 1MPPT DC-katkaisin WiFi-moduuli 2700TL SOFAR
Sofarin yksivaihevertterit ovat erinomaisia ratkaisuja pieniin aurinkosähköjärjestelmiin. Nämä laitteet ovat luotettavia ja korkealaatuisia, mutta samalla edullisesti hinnoiteltuja. Valmistaja Sofar käyttää arvostettuja komponentteja, mikä yhdistettynä tuotantoprosessien huolelliseen valvontaan takaa erinomaiset tulokset.
On syytä huomata, että valmistaja myöntää vaikuttavan 12 vuoden takuun, vahvistaen näin luottamuksensa tuotteidensa laatuun. Laitteet on varustettu WiFi-moduulilla, joka mahdollistaa internet-yhteyden. Tämän ansiosta käyttäjä voi etävalvoa ja hallita aurinkosähköjärjestelmänsä parametreja. Lisäksi Sofarin invertterit on varustettu kätevällä näytöllä kotelossa, joka mahdollistaa laitteen parametrien helpon seurannan. Niissä on myös kaksi MPPT-trackeria, mikä lisää koko järjestelmän tehokkuutta ja suorituskykyä.
Nämä innovatiiviset invertterit tarjoavat joukon älykkäitä toimintoja, kuten loistehon säätö, automaattinen tehon vähennys taajuuden ylittyessä sekä loistehon ja pätötehon etäohjaus. Lisäksi niiden alumiininen ruostumaton kotelo täyttää IP 65 -suojaluokan vaatimukset, mikä tarkoittaa, että ne voidaan turvallisesti asentaa rakennusten ulkopuolelle ilman huolta niiden kestävyydestä ja luotettavuudesta.
TEKNISET TIEDOT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho AC [W] | 2700W |
| Vaiheiden määrä | 1-vaihe |
Lähtötiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Maks. lähtöteho [VA] | 2700 VA |
| AC-lähtövirta [A] | 11,8 A |
| AC-jännitealue [V] | 180 - 276 V |
| Taajuus [Hz] | 50/60 Hz |
| Taajuusalue [Hz] | 45Hz - 55Hz/54 Hz - 66Hz |
| Harmoninen särökerroin | <3% |
| Tehokerroin [cos φac,r] | 1 (-0,8/+0,8) |
Tulotiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| MPP-trackereiden määrä | 1 |
| DC-tulojännitealue [V] | 200 - 500 V |
| Käynnistysjännite [V] | 70 V |
| Nimellistulojännite [V] | 360 V |
| MPP-jännitealue [V] | 50 - 500 V |
| DC-liitäntöjen määrä | 1 |
| Maks. aurinkopaneeligeneraattorin teho | 3700 W |
Liitännät
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| WiFi-moduuli | Ei |
| Liitäntätyyppi | WLAN / Ethernet LAN Valinnainen |
| WLAN / Ethernet LAN | Ei |
| USB | Kyllä |
| 2x RS422 (RJ45-liitin) | Ei |
| RS485 | Kyllä |
Suojaukset
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| DC-katkaisin | Kyllä |
| Napasuojaus | Kyllä |
Hyötysuhde
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Maks. hyötysuhde (aurinkosähköjärjestelmä – sähköverkko) | 97,50 % |
| Eurooppalainen hyötysuhde (ηEU) | 96,90 % |
Yleiset tiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Mitat [mm] | 321 x 260,5 x 131,5 mm |
| Paino [kg] | 6,3 kg |
| Suojaluokka [IP] | IP65 |
| Jäähdytys | Luonnollinen |
| Ympäristön lämpötila-alue | -30 / +60 °C |
| Sallittu ilmankosteus | 0 - 100% |
| Maks. korkeus merenpinnasta | 2000 m |
Standardit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sertifikaatit: | EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, EN 61000-6-3, EN 61000-6-4, IEC 62116, IEC 61727, IEC 60068 (1, 2, 14, 30), IEC 62109-1/2, AS 4777, VDE V 0124-100, VDE V 0126-1-1, VDE-AR-N-4105, EN 50438, G83/2, C10/11, RD 1699 |
DC-tulo
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| maksimaalinen DC-teho yhdelle MPPT:lle: | 3700 W |
| MPPT:iden määrä: | 1 |
| DC-tulojen määrä: | 1 |
| maksimaalinen tulojännite: | 500 V |
| käynnistysjännite: | 70 V |
| nimellistulojännite: | 360 V |
| MPPT-jännitealue: | 50 - 550 V |
| maksimaalinen tulovirta per MPPT: | 11,8 A |
AC-lähtö
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| nimellisteho: | 2700 W |
| maksimaalinen AC-teho: | 2700 VA |
| maksimaalinen lähtövirta: | 9,6 A |
| nimellisjännite: | L/N/PE, 220 Vac, 230 Vac, 240 Vac |
| nimellinen AC-jännitealue: | 180 - 276 V |
| verkon taajuusalue: | 45 Hz - 55Hz/54 Hz - 66Hz |
| THDi: | <3% |
| tehokerroin: | 1 oletuksena (säädettävissä +/- 0.8) |
Suorituskyky
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| maksimaalinen hyötysuhde: | 97.5% |
| eurooppalainen hyötysuhde: | 96.9% |
Suojaus
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| ylikuumenemissuojaus: | KYLLÄ |
| DC-katkaisin: | KYLLÄ |
| saarekkeilmiösuojaus: | KYLLÄ |
| vuotovirran suojaus: | KYLLÄ |
| maadoitusvikasuojaus: | KYLLÄ |
| ylijännitesuojaus: | KYLLÄ |
| ylivirransuojaus: | KYLLÄ |
Tiedonsiirto
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Tiedonsiirtomenetelmät: | RS485, GPRS/WiFi/Ethernet-kortti (valinnainen), USB |
| Tietojen säilytysaika: | 25 vuotta |
| Tiedonsiirtoprotokolla: | Modbus |
Yleiset tiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Käyttölämpötila-alue: | -30°C ~+60°C |
| Topologia: | muuntajaton |
| Suojaluokka: | IP65 |
| Suhteellinen kosteus: | 0~100% |
| Maksimaalinen käyttökorkeus: | 2000 m |
| Melutaso: | < 25 dB |
| Massa: | 6,3 kg |
| Jäähdytys: | luonnollinen |
| Mitat: | 321 x 260,5 x 131,5 mm |
| Näyttö: | LCD + LED |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.