Aurinkoinvertteri Sofar 3,3kW 1-vaiheinen 16A 1MPPT DC-katkaisija WiFi-moduuli
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Invertteri vaihtosuuntaaja 3,3kW 1F 16A TL-G3 1MPPT DC-katkaisija WiFi-moduuli 3300TL G3 SOFAR
Tervetuloa tutustumaan tarjoukseemme Invertteri vaihtosuuntaaja 3,3kW 1F 16A TL-G3 1MPPT DC-katkaisija WiFi-moduuli 3300TL G3 SOFAR
Sofarin yksivaihevaihtosuuntaajat ovat erinomaisia ratkaisuja pieniin aurinkosähköjärjestelmiin. Nämä laitteet ovat luotettavia ja korkealaatuisia, mutta samalla edullisesti hinnoiteltuja. Valmistaja Sofar käyttää arvostettuja komponentteja, mikä yhdistettynä tuotantoprosessien huolelliseen valvontaan takaa erinomaiset tulokset.
On syytä huomata, että valmistaja myöntää vaikuttavan 12 vuoden takuun, vahvistaen näin luottamuksensa tuotteidensa laatuun. Laitteet on varustettu WiFi-moduulilla, joka mahdollistaa internet-yhteyden. Tämän ansiosta käyttäjä voi etävalvoa ja hallita aurinkosähköjärjestelmänsä parametreja.Lisäksi Sofarin vaihtosuuntaajissa on kätevä näyttö kotelossa, joka mahdollistaa laitteen parametrien helpon seurannan. Niissä on myös kaksi MPPT-trackeria, mikä lisää koko järjestelmän tehokkuutta ja suorituskykyä.
Nämä innovatiiviset vaihtosuuntaajat tarjoavat joukon älykkäitä toimintoja, kuten loistehon säätö, itsestään tapahtuva tehon vähennys taajuuden ylittyessä sekä loistehon ja pätötehon etäohjaus. Lisäksi niiden alumiininen ruostumaton kotelo täyttää IP 65 -suojaluokan vaatimukset, mikä tarkoittaa, että ne voidaan turvallisesti asentaa rakennusten ulkopuolelle huolehtimatta niiden kestävyydestä ja luotettavuudesta.
TEKNISET TIEDOT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho AC [W] | 3300W |
| Vaiheiden määrä | 1F |
| Maks. lähtöteho [VA] | 3300 VA |
| AC-lähtövirta [A] | 14,3 A |
| Taajuusalue [Hz] | 45 Hz - 55Hz/54 Hz - 66Hz |
| MPP-trackereiden määrä | 1 |
| Maks. tulovirta [A] | 12 A |
| Nimellinen tulojännite [V] | 360 V |
| MPP-jännitealue [V] | 50 - 550 V |
| DC-liitäntöjen määrä | 1 |
| WiFi-moduuli | Kyllä |
| WLAN / Ethernet LAN | EI |
| USB | Kyllä |
| DC-eristysmittaus | Kyllä |
| DC-katkaisija | Kyllä |
| Napojen vaihdon suojaus | Ei |
Standardit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sertifikaatit: | EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, EN 61000-6-3, EN 61000-6-4, IEC 62116, IEC 61727, IEC 60068 (1, 2, 14, 30), IEC 62109-1/2, AS 4777, VDE V 0124-100, VDE V 0126-1-1, VDE-AR-N-4105, EN 50438, G83/2, C10/11, RD 1699 |
DC-tulo
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| maksimi DC-teho yhdelle MPPT:lle: | 4500 Wp |
| MPPT:iden määrä: | 1 |
| DC-tulojen määrä: | 1 |
| maksimi tulojännite: | 550 V |
| käynnistysjännite: | 70 V |
| nimellinen tulojännite: | 360 V |
| MPPT-toimintajännitealue: | 50 - 550 V |
| maksimi tulovirta per MPPT: | 12 A |
AC-lähtö
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| nimellisteho: | 3300 W |
| maksimi AC-teho: | 3300 VA |
| maksimi lähtövirta: | 14,3 A |
| nimellisjännite: | L/N/PE, 220 Vac, 230 Vac, 240 Vac |
| nimellinen AC-jännitealue: | 180 - 276 V |
| verkon taajuusalue: | 45 Hz - 55Hz/54 Hz - 66Hz |
| THDi: | <3% |
| tehokerroin: | 1 oletuksena (säädettävissä +/- 0.8) |
Hyötysuhde
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| maksimi hyötysuhde: | 97.5% |
| eurooppalainen hyötysuhde: | 96.9% |
Suojaus
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| ylikuumenemissuojaus: | KYLLÄ |
| DC-katkaisija: | KYLLÄ |
| saarekekäytön suojaus: | KYLLÄ |
| vuotovirran suojaus: | KYLLÄ |
| maadoitusvikojen suojaus: | KYLLÄ |
| ylijännitesuojaus: | KYLLÄ |
| ylivirran suojaus: | KYLLÄ |
Tiedonsiirto
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| tiedonsiirtomenetelmät: | RS485, GPRS/WiFi/Ethernet-kortti (valinnainen), USB |
| tietojen säilytysaika: | 25 vuotta |
| tiedonsiirtoprotokolla: | Modbus |
Yleiset tiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| käyttölämpötila-alue: | -30°C ~+60°C |
| topologia: | muuntajaton |
| suojaluokka: | IP65 |
| suhteellinen kosteus: | 0~100% |
| maksimi käyttökorkeus: | 2000 m |
| melutaso: | < 25 dB |
| paino: | 6,3 kg |
| jäähdytys: | luonnollinen |
| mitat: | 321 x 260,5 x 131,5 mm |
| näyttö: | LCD + LED |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.