ETI Ylivirtasuojakatkaisija B 16A 3P 6kA
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
ETI Ylivirtasuojakatkaisija B 16A 3P 6kA
Ylivirtasuojakatkaisija B 16A 3P 6kA ETIMAT6 002115516 ETI-merkiltä, jota usein kutsutaan ylivirtasuojaksi, on keskeinen laite sähköasennusten suojaamiseen oikosulkujen ja ylikuormitusten vaikutuksilta.
Sen päätehtävä on katkaista virransyöttö automaattisesti poikkeavuuksien havaitsemisen yhteydessä, mikä takaa koko sähköjärjestelmän turvallisuuden. Se on yksi jokaisen sähköasennuksen tärkeimmistä komponenteista, joka on välttämätön sen moitteettoman toiminnan ja suojauksen ylläpitämiseksi.
ETIMAT-ylivirtasuojakatkaisijat on suunniteltu käytettäväksi asuinrakennuksissa, julkisissa tiloissa sekä teollisuuskohteissa. Ne tarjoavat mahdollisuuden asentaa lisäapukoskettimia ja ylilaukaisimia. Katkaisijan vipu voidaan sinetöidä asentoihin "Päälle" ja "Pois", mikä lisää käyttöturvallisuutta. Nämä laitteet suojaavat tehokkaasti tahattomalta kosketukselta jännitteisten osien kanssa ja on varustettu ilmaisimella, joka näyttää koskettimien nykyisen asennon.
Tekniset tiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Valmistaja | ETI |
| Karakteristika | B |
| Nimellisjännite | 400 V |
| Nimellisvirta | 16 A |
| Kytkentäkapasiteetti | 6 kA |
| Napojen määrä | 3 |
| Moduulien määrä | 3 |
| Sarja ja tyyppi | Ylivirtasuojakatkaisija B16 A 3P 6kA ETIMAT6 002115516 ETI |
| Laukaisimen karakteristika | B |
| Jännitetyyppi | AC |
| Nimellinen taajuus | 50/60 Hz |
| Liittimen kapasiteetti | 1-25 mm2 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniset tiedot
| Laukaisuominaisuus | B |
| Katkaisijan tyyppi | ylivirtasuoja |
| Nimellisvirta [A] | 16A |
| Napojen lukumäärä | 3P |
| Katkaisukyky [kA] | 6 kA |
| Merkki | ETI |
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.