Eaton DC-erotuskytkin 1-vaiheinen 2P 30A 1000V
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Eaton DC-erotinkytkin 1-vaiheinen 2P 30A 1000V
DC-erotinkytkin 1-vaiheinen 2P 30A 1000V P-SOL30 120935 EATON on tarkoitettu DC-piirien turvalliseen erottamiseen ja mahdollistaa turvallisen jännitteettömän työskentelyn. Se on erityisen hyödyllinen erillisenä kytkimenä viallisen inverterin turvalliseen irrottamiseen.
Eaton P-SOL30 -suojakytkin tarjoaa kaksinapaisen kytkennän, mikä tekee siitä ihanteellisen maadoittamattomiin aurinkosähköjärjestelmiin. Tämä malli on suunniteltu toimimaan jännitteellä jopa 1000 V, mikä takaa tehokkuuden ja luotettavuuden erilaisissa käyttöolosuhteissa.
Tekniset tiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Pakkauksen paino | 0,285 kg |
| Valmistaja | EATON |
| Sarja | P-SOL |
| Nimellivirta | 30 A |
| Napojen määrä | 2 |
| Moduulien määrä | 2 |
| Suurin nimellisjännite | 1000 V DC |
| Suojausluokka | IP20 |
| Nimelliskäyttövirta DC-21A:ssa | 26 A |
| Nimelliskäyttövirta DC-PV1:ssä | 26 A |
| Nimelliskäyttövirta DC-PV2:ssa | 10 A |
| Navat | 2-napainen |
| Nimellisjännite | 1000 V |
| Erotinkytkimen ominaisuudet | KYLLÄ |
| Standardit ja määräykset | IEC/EN 60947-3 |
| Mekaaninen kestävyys | 10 000 sykliä |
| Sähköinen kestävyys | 1500 sykliä |
| Suurin kytkentätaajuus | 120 S/h |
| Ilmastollinen kestävyys | kostea/lämmin ilmasto, jatkuva, IEC 60068-2-78 mukaan; kostea/lämmin ilmasto, vaihteleva, IEC 60068-2-30 mukaan |
| Ympäristön lämpötila | -25~+60°C |
| Asennusasento | vapaa, vaatimusten mukaisesti |
| Mitat | leveys 58 mm, korkeus 93 mm, syvyys 76 mm |
| DIN-kisko | 35 mm |
| Liitäntäjohtojen poikkipinta-ala | monisäikeinen holkilla: 1x (1-6), 2x (1-6) mm²; yksisäikeinen tai monisäikeinen: 18-14 AWG |
| Mitattu oikosulkuvirran kestoisuus (t=1s) | 0,36 kA |
| Jopa 440 V 50/60 Hz | 0,32 kA |
| Sisäinen resistanssi | 5 mΩ |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniset tiedot
| Käyttökohde | DC (aurinkosähkö) |
| Erottimen tyyppi | erotuskytkin |
| Nimellisvirta [A] | 30A |
| Napojen lukumäärä | 2P |
| Nimellisjännite [V] | 1000V DC |
| Merkki | EATON |
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.