Fronius verkkoinvertteri PV 25kW 3-vaiheinen 1MPPT WLAN Eco
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Fronius Verkkoinvertteri PV 25kW 3-Vaihe 1MPPT WLAN Eco
Verkkoinvertteri PV 25kW 3F 1MPPT WLAN 25.0-3-S Fronius Eco-sarjasta sopii erinomaisesti suuriin asennuksiin, saatavilla tehoilla 25,0 ja 27,0 kW.
Kevyen painonsa ja SnapINverter-asennusjärjestelmän ansiosta se on helppo asentaa sekä sisätiloihin että ulkotiloihin. Laitteessa on IP 66 -suojausluokka, mikä nostaa sen uudelle standarditasolle. Integroidut moduulisulakkeiden liittimet molemmissa navoissa sekä valinnainen ylijännitesuojaus poistavat tarpeen käyttää moduulien liitäntärasiaa.
SnapINverter-teknologia perustuu liitäntäosion ja tehomoduulin erottamiseen, mikä tekee asennuksesta ja huollosta huomattavasti yksinkertaisempaa kuin aiemmin.
Fronius-invertteri tarjoaa täyden integraation WLAN-tiedonkeruuseen, Ethernetiin, energianhallintaan, verkkopalvelimeen sekä liittimiin, mikä mahdollistaa asennuksen tilan seurannan. Modbus TCP-, Modbus RTU SunSpec- tai Fronius Solar API (JSON) -liitäntöjen avulla voidaan liittää muiden valmistajien komponentteja. Lisäksi yritys tarjoaa Fronius Solar.web-portaalin sekä mahdollisuuden käyttää avoimia liitäntöjä.
Dynamic Peak Manager on järjestelmä, joka etsii dynaamisesti optimaalisen toimintapisteen jopa PV-paneelien osittaisen varjostuksen aikana, mikä mahdollistaa käytettävissä olevan energian maksimaalisen hyödyntämisen.
Fronius-invertterit on valmistettu täyttämään tulevat standardit ja sähköverkkovaatimukset Advanced Grid Features -toimintojen avulla, varmistaen optimaalisen lois- ja pätötehon syötön.
Järjestelmä mahdollistaa syöttötehon mukauttamisen verkko-operaattorin vaatimuksiin, tarjoten mahdollisuuden nollasyöttöasetukseen, jossa invertteri syöttää vain kotitalouden ilman, että aurinkosähköjärjestelmän tuottamaa virtaa syötetään verkkoon.
Fronius, joka on johtava yritys aurinkosähköalan innovaatioiden ja nykyaikaisten ratkaisujen saralla, tarjoaa korkealaatuisia tuotteita, jotka takaavat pitkäaikaisen ja ongelmattoman PV-asennuksen käytön.
Tulotiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Maksimi tulovirta (Idc max) | 44,2 A |
| Maksimi moduulikentän oikosulkuvirta | 66,3 A |
| Minimi tulojännite (Udc min) | 580 V |
| Käynnistysjännite (Udc start) | 650 V |
| Nimellistulojännite (Udc,r) | 580 V |
| Maksimi tulojännite (Udc max) | 1000 V |
| MPP-jännitealue (Umpp min – Umpp max) | 580–850 V |
| MPP-seurantalaitteiden määrä | 1 |
| DC-liitäntöjen määrä | 6 |
Lähtötiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho AC (Pac,r) | 25 000 W |
| Maksimi lähtöteho | 25 000 VA |
| AC-lähtövirta (Iac nom) | 36,1 A |
| Verkkoon liittäminen (jännitealue) | 3~NPE 380 V / 220 V tai 3~NPE 400 V / 230 V (+20% / -30%) |
| Taajuus (taajuusalue) | 50 Hz / 60 Hz (45–65 Hz) |
| Harmoninen särökerroin | < 2,0% |
| Tehokerroin (cos φac,r) | 0–1 ind. / kap. |
Standardit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sertifikaatit ja täytetyt standardit | ÖVE / ÖNORM E 8001-4-712, DIN V VDE 0126-1-1/A1, VDE AR N 4105, IEC 62109-1/-2, IEC 62116, IEC 61727, AS 3100, AS 4777-2, AS 4777-3, CER 06-190, G83/2, G59/3, UNE 206007-1, SI 4777, CEI 0-16, CEI 0-21 |
Hyötysuhde
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Maksimi hyötysuhde | 98,2% |
| Eurooppalainen hyötysuhde (ηEU) | 98,0% |
| η 5% Pac,r | 95,1/91,5% |
| η 10% Pac,r | 97,0/95,2% |
| η 20% Pac,r | 97,8/96,9% |
| η 25% Pac,r | 98,0/97,0% |
| η 30% Pac,r | 98,1/97,2% |
| η 50% Pac,r | 98,2/97,5% |
| η 75% Pac,r | 98,2/97,5% |
| η 100% Pac,r | 98,2/97,5% |
| MPP-sovituksen hyötysuhde | > 99,9% |
Suojaukset
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| DC-eristysmittaus | Kyllä |
| Toiminta ylikuormitustilanteessa | Toimintapisteen siirto, tehorajoitin |
| DC-erotuskytkin | Kyllä |
| Integroitu moduulisulakkeen liitin | Kyllä |
Liitännät
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| WLAN / Ethernet LAN | Fronius Solar.web, Modbus TCP SunSpec, Fronius Solar API (JSON) |
| 6 tuloa ja 4 digitaalista tuloa/lähtöä | Liitäntä kaukosäätövastaanottimeen |
| USB (tyyppi A -liitin) | Tietojen tallennus, invertterin päivitys USB-tallennusvälineellä |
| 2x RS422 (RJ45-liitin) | Fronius Solar Net |
| Signaalin lähtö | Energianhallinta (potentiaalivapaa relekoskettimen lähtö) |
| Tiedonkeruulaite ja verkkopalvelin | Integroitu |
| Ulkoinen tulo | S0-mittarin liitäntä / ylijännitesuojauksen seuranta |
| RS485 | Modbus RTU SunSpec tai energiamittarin liitäntä |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.