Hager DC-erotuskytkin 3-vaiheinen 4P 32A 1000V
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Hager DC-erotuskytkin 3-vaiheinen 4P 32A 1000V
DC-erotuskytkin 3-vaiheinen 4P 32A 1000V SB432PV HAGER tunnetaan usein FR-tyypin erotuskytkimenä ja sitä käytetään laajalti sekä asuin- että teollisuuskeskuksissa.
Sen päätehtävänä on kaikkien piirien kytkeminen irti, toimien päävirrankatkaisijoana. Erotuskytkintä käytetään lähes jokaisessa sulakekaapissa päävirrankatkaisijoana sekä hätätilanteissa että rutiininomaisessa huoltotyössä, mahdollistaen asennuksen pysyvän erottamisen sähkönsyötöstä.
ON/OFF-säätimellä ohjattava erotuskytkin on varustettu myös tila-ikkunalla, joka värien avulla (vihreä/punainen) osoittaa laitteen toimintatilan, mikä helpottaa käyttäjien laitteen oikean toiminnan valvontaa.
Rakenne
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Napojen lukumäärä | 4 P |
| Muoto | DIN EN 50173-1:2011-09 mukaan |
Toiminnot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Suunnanvaihtokytkin | Ei |
| Pääkytkimenä | Ei |
| Hätäpysäytyskytkimenä | Ei |
| Turvakatkaisijana | Kyllä |
| Huolto-/korjauskytkimenä | Kyllä |
Kokoonpano
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Moduulien lukumäärä | 3/5 |
Ohjaus- ja merkkivalot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Integroitu moottoriohjaus | Ei |
Jännite
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellis eristysjännite Ui | 1000 V |
| Nimellis iskujännite Uimp | 8000 V |
| Nimellis käyttöjännite Un (DC) | 1000 V |
Virta
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisvirta In | 32 A |
| Sallittu kuormitus DC21-luokka A | 32 A |
Mitat
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Tuotteen syvyys | 72 mm |
| Tuotteen korkeus | 85 mm |
Teho
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Kokonaishäviöteho nimellisvirralla | 6,9 W |
| Häviöteho napaa kohti nimellisvirralla | 1,7 W |
Kestävyys
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Mekaaninen kestävyys (kytkentäsyklit) | 10000 |
Kansi / Ovet / Yläosa
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Lukittava | Ei |
Asennus / Kiinnitys
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Soveltuu keskitettyyn etukiinnitykseen | Ei |
| Soveltuu etukiinnitykseen | Ei |
| Soveltuu lattiakiinnitykseen | Ei |
Varusteet
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Lisä-NC-kosketinten lukumäärä | 0 |
| Lisä-NO-kosketinten lukumäärä | 0 |
| Lisävaihtokosketinten lukumäärä | 0 |
| NC-kosketinten lukumäärä | 0 |
| NO-kosketinten lukumäärä | 4 |
| NO/NC-kosketinten lukumäärä | 0 |
| Valinnainen moottoriohjaus | Ei |
| Lisävarusteet | Ei |
Standardi
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Standardi | IEC 60947-3 ; VDE 0660 |
| EU WEEE-direktiivi | koskee |
Turvallisuus
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Suojausluokka | IP20 |
Käyttöolosuhteet
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Käyttölämpötila | -40…65 °C |
| Likaantumisaste IEC 60664 / IEC 60947-2 mukaan | 3 |
| Varastointi-/kuljetuslämpötila | -50…90 °C |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniset tiedot
| Käyttökohde | DC (aurinkosähkö) |
| Erottimen tyyppi | erotuskytkin |
| Nimellisvirta [A] | 32A |
| Napojen lukumäärä | 4P |
| Nimellisjännite [V] | 1000V DC |
| Merkki | HAGER |
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.