Hager PV-sulakepohja 2P 32A 10x38mm
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Hager Sulakepohja PV 2P 32A 10x38mm
Sulakepohja PV 2P 32A 10x38 mm L502PV HAGER on suunniteltu 10 x 38 mm:n sulakkeille ja tarjoaa tehokkaan suojauksen sarjakytkentäisille PV-asennuksille.
Laitteen nimellisvirtamäärä on 32 A ja suurin nimellisjännite 690/1000 V DC, mikä tekee siitä sopivan edistyneisiin aurinkosähkösovelluksiin. Hagerin sulakepohja L502PV tarjoaa myös IP20-suojausluokan, mikä tarkoittaa, että se on suojattu vaarallisten osien, kuten käsien tai kiinteiden esineiden, kosketukselta.
Rakenne
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Napojen määrä | 2 P |
| Napajärjestely | 2 P |
Ohjauslaitteet ja ilmaisimet
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Optinen merkkivalo | ei |
Sähköiset ominaisuudet
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisjännite Ue (AC) | 690 / 1000 V |
| Käyttöjännitteen tyyppi | DC |
| Taajuus | 50/60 Hz |
Jännite
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimelliseristysjännite Ui | 690 V |
| Nimelliskäyttöjännite Un (DC) | 1000 V |
Virta
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisvirta In | 32 A |
| Sulakepatroonan nimellisvirta | [[2 / 4 / 6 / 8 / 10 / 12 / 16 / 20 / 25 / 32 A]] |
Virran korjauskerroin
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sallitun virran korjauskerroin kokoonpanossa > 10 vaihetta | 0,7 |
| Sallitun virran korjauskerroin 1-3 vaiheelle vierekkäin | 1 |
| Sallitun virran korjauskerroin 4-6 vaiheelle vierekkäin | 0,9 |
| Sallitun virran korjauskerroin 7-9 vaiheelle vierekkäin | 0,85 |
| Sallitun virran korjauskerroin yli 40°C | 0,9 |
| Sallitun virran korjauskerroin yli 50°C | 0,8 |
| Sallitun virran korjauskerroin yli 20°C | 1 |
Tekniset tiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sallitun virran korjauskerroin yli 30°C | 0,95 |
Sulake
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sulakkeen ominaisuus | gPV |
| Sulakepatroonan koko | 10,3 x 38 |
Taajuus
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Taajuus (alue ETIM:n mukaan) | 50 - 60 Hz |
Teho
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Kokonaishäviöteho nimellisvirralla | 2,2 W |
Kestävyys
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sähköinen kestävyys (syklien määrä) | 2000 |
| Mekaaninen kestävyys (syklien määrä) | 4000 |
Mitat
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Tuotteen syvyys | 75 mm |
| Tuotteen korkeus | 77 mm |
| Tuotteen leveys | 35 mm |
Asennus / Kiinnitys
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Kiristysmomentti | 2 Nm |
Liitäntä
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Joustavien johdinten poikkipinta-ala (monisäikeinen) liittimessä | 0,75 / 10 mm² |
| Kiinteiden johdinten poikkipinta-ala (yksisäikeinen) liittimessä | 1 / 16 mm² |
Standardit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Euroopan WEEE-direktiivi | koskee |
Turvallisuus
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Suojausluokka | IP20 |
Käyttöolosuhteet
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Käyttölämpötila | -25 - 50 °C |
| Likaantumisaste IEC 60664 / IEC 60947-2 mukaan | 3 |
| Varastointi-/kuljetuslämpötila | -25 - 80 °C |
Lämpötila
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Kalibrointilämpötila | 30 °C |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.