Hager vikavirtasuojakytkin 40A 2P 30mA tyyppi AC
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Hager vikavirtasuojakytkin 40A 2P 30mA tyyppi AC
Vikavirtasuojakytkin RCCB 40A 2P 30mA tyyppi AC CDC240J HAGER-merkiltä on sähkölaite, joka on suunniteltu katkaisemaan piirin välittömästi, kun se havaitsee epätasapainon ulosmenevän ja sisäänmenevän virran välillä.
Mallia CDC240J käytetään ensisijaisesti suojaamaan sähköiskulta suoran tai epäsuoran kosketuksen yhteydessä. Lisäksi se auttaa vähentämään laitteiden vaurioitumisriskiä ja estämään sähkövikojen aiheuttamia tulipaloja.
Tärkeimmät ominaisuudet
- Vakaa ja varma asennus DIN-kiskoon vankan metallikiinnikkeen avulla.
- Tarjoaa kosketussuojauksen (IP2x) myös vaihekiskoja käytettäessä.
- Liitinsuojus estää johdinten virheellisen kytkennän, mikä minimoi asennusvirheet.
- Vikavirtaindikaattori mahdollistaa nopean tunnistamisen siitä, johtuiko laukeaminen vikavirrasta vai manuaalisesta kytkennästä.
- Todellinen kosketinasennon ilmaisin, joka näyttää, ovatko kytkimen koskettimet todella mekaanisesti auki.
- Turvalliset toimenpiteet jännitteen alaisena eristettyjen ruuvimeisselien käytön ansiosta, mikä estää kotelon vaurioitumisen.
- Mahdollisuus sinetöintiin erityissovelluksissa, mikä varmistaa valvonnan luvattoman käytön estämiseksi.
- Laite suojaa johtoja, omaisuutta ja ihmishenkiä sähkövirran vaarallisten vaikutusten varalta.
- Kaikki laitteet täyttävät puolalaisten standardien vaatimukset ja CE-merkinnän edellytykset, mikä todistaa niiden laadusta ja turvallisuudesta.
- Mahdollisuus laajentaa olemassa olevia asennuksia 100 %:n yhteensopivuuden ansiosta edellisen sarjan kanssa, mikä helpottaa järjestelmien modernisointia.
TEKNISET TIEDOT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Valmistaja | HAGER |
| Napojen lukumäärä | 2 P |
| Asennus | DIN-kisko |
| Nimelliskäyttöjännite Ue (AC) | 230 V |
| Nimellistaajuus | 50 Hz |
| Nimelliseristysjännite | 500 V |
| Nimellinen iskunkestojännite Uimp | 4 kV |
| Nimellinen vikavirtaherkkyys dl | 30 mA |
| Nimellinen purkausvirta (IN 8/20µs) | 0,25 kA |
| Nimellinen kytkenä- ja katkaisukyky Im | 1,5 kA |
| Nimellinen ehdollinen oikosulkuvirta Inc standardin EN 61008-1 mukaan | 6 kA |
| Kokonaishäviöt nimellisvirralla | 9,2 W |
| Häviöt napaa kohden nimellisvirralla | 4,6 W |
| Lyhytviiveinen | ei |
| Sähköinen kestävyys (syklien määrä) | 2000 x |
| Mekaaninen kestävyys (syklien määrä) | 4000 x |
| Kiristysmomentti | 2,8 Nm |
| Joustavien johdinten (monisäikeinen) poikkipinta-ala liittimessä | 16 mm² |
| Jäykkien johdinten (yksisäikeinen) poikkipinta-ala liittimessä | 25 mm² |
| Liitäntätyyppi | ruuviliitäntä |
| Standardi | EN 61008-1 |
| Eurooppalainen RoHS-direktiivi | yhteensopiva |
| Suojausluokka | IP20 |
| Vikavirtasuojakytkimen tyyppi | AC |
| Mitat | 70 x 83 x 35 mm |
| Pakkauksen paino | 0,198 kg |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniset tiedot
| Katkaisijan tyyppi | vikavirtasuoja |
| Napojen lukumäärä | 1P+N |
| Nimellisvirta [A] | 40A |
| Vikavirtus [mA] | 30 mA |
| Laukaisuominaisuus | AC |
| Katkaisukyky [kA] | 6 kA |
| Merkki | HAGER |
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.