Hager ylivirtasuojakatkaisija B 10A 3P 6kA
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Hager ylivirtasuojakatkaisija B 10A 3P 6kA
Ylivirtasuojakatkaisija MCB B 10A 3P 6kA MBN310E Hager-merkiltä, joka tunnetaan myös nimellä asennussuojakatkaisija, täyttää keskeisen roolin sähköjärjestelmässä varmistamalla piirin suojauksen automaattisella kytkennällä, kun piirin virta ylittää sallitut turvalliset arvot.
Tämä laite suojaa tehokkaasti asennusta liialliselta virralta, joka johtuu ylikuormituksesta ja oikosulusta, tarjoten käyttöturvallisuutta 6kA:n tasoon asti. Malli MBN316E, jolla on B-tyypin ominaisuus, sisältää viivästetyn toiminnan, mikä tekee siitä erityisen sopivan laitteiden suojaamiseen, jotka eivät ole alttiita lämpökuormitukselle ja jotka tuottavat alhaisia käynnistysvirta-arvoja.
- KATKAISIJAN RAKENNE
- käyttövipu
- lukko
- kiinteä kosketin ja liikkuva kosketin
- liitäntänavat
- lämpöbimetallilaukasin (ylikuormalaukasin)
- säätöruuvi
- sähkömagneettinen laukasin (oikosulkulaukasin)
- sammutuslokero (valokaaren sammuttamiseen)
TEKNISET TIEDOT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| sarja ja tyyppi | Ylivirtasuojakatkaisija MCB B 10A 3P 6kA MBN310E HAGER |
| suojattujen napojen lukumäärä | 3 |
| napojen lukumäärä | 3 P |
| ylivirtasuojakatkaisijan tyyppi | B |
| nimellinen oikosulkukatkaisukyky Icn | 6 kA |
| nimellinen käyttöjännite Ue | 230 / 400 V |
| nimellistaajuus | 50 / 60 Hz |
| syöttöjännitteen tyyppi | AC |
| nimellinen eristysjännite Ui | 500 V |
| nimellinen iskujännite Uimp | 4000 V |
| nimellinen oikosulun katkaisukyky 230 V 50 Hz | 6 kA |
| nimellinen käyttöoikosulkuvirran katkaisukyky Ics | 6 kA |
| suurin tehohäviö napaa kohti standardin mukaan | 3 W |
| kokonaistehohäviöt nimellisvirtaa varten | 5,8 W |
| tehohäviöt napaa kohti nimellisvirtaa varten | 2 W |
| sähköinen kestävyys (syklien lukumäärä) | 4000 x |
| mekaaninen kestävyys (syklien lukumäärä) | 20000 x |
| kiristysmomentti | 2,8 Nm |
| liitäntätyyppi | ruuviliitäntä |
| tulo-/lähtöliittimen kapasiteetti jäykälle johtimelle (lanka) | 1/25 mm² |
| tulo-/lähtöliittimen kapasiteetti joustavalle johtimelle (köysi) | 1/16 mm² |
| standardi | EN 60898-1 |
| suojausluokka | IP20 |
| mitat | 70 x 83 x 52,5 mm |
| pakkauksen paino | 0,288 kg |
| lisätiedot | mahdollisuus liittää kampakytkinkiskoilla, häkkiliittimet: - lanka enintään 25 mm2 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniset tiedot
| Laukaisuominaisuus | B |
| Katkaisijan tyyppi | ylivirtasuoja |
| Nimellisvirta [A] | 10A |
| Napojen lukumäärä | 3P |
| Katkaisukyky [kA] | 6 kA |
| Merkki | HAGER |
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.