Hager ylivirtasuojakatkaisija B 16A 1P 6kA
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Hager Ylivirtasuojakatkaisija B 16A 1P 6kA
Ylivirtasuojakatkaisija MCB B 16A 1P 6kA MBN116E Hager-merkiltä, joka tunnetaan myös asennuskatkaisijana, on keskeisessä roolissa sähköasennuksissa taaten turvallisuuden katkaisemalla virtapiirin jatkuvuuden, kun virta ylittää sallitun arvon.
Malli MBN116E suojaa liiallisten ylivirtojen (ylikuormitus ja oikosulut) vaikutuksilta 6kA:n asti. Sille on ominaista viivästetty toiminta (3-5-kertainen laukaisuvirta), mikä takaa tehokkaan suojan laitteille, jotka eivät ole herkkiä lämpökuormitukselle ja joilla on alhaiset käynnistysvirrat.
Katkaisijan MBN116E rakenne:
- 1 - käyttövipu
- 2 - lukko
- 3 - kiinteä kosketin ja liikkuva kosketin
- 4 - liitäntänavat
- 5 - termobimetallilaukasin (ylikuormituslaukasin)
- 6 - säätöruuvi
- 7 - sähkömagneettinen laukasin (oikosululaukasin)
- 8 - sammutuskammio (valokaaren sammuttamiseen)

Tekniset tiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisvirta In | 16 A |
| Ylivirtasuojakatkaisijan tyyppi | B |
| Nimellinen oikosulkukyky Icn | 6 kA |
| Napojen määrä | 1 P |
| Moduulien määrä | 1 |
| Nimellinen kytkentäjännite Ue (AC) | 230/400 V |
| Nimellinen eristysjännite Ui | 500 V |
| Nimellistaajuus | 50/60 Hz |
| Liitäntätyyppi | ruuviliitäntä |
| Kiristysmomentti | 2,8 Nm |
| Kokonaishäviöteho nimellisvirralla | 2,44 W |
| Sähköinen kestävyys (syklien määrä) | 4000 |
| Mekaaninen kestävyys (syklien määrä) | 20000 |
| Käyttölämpötila | -25 - 60 °C |
| Varastointilämpötila | -25 - 80 °C |
| Tuotteen korkeus | 83 mm |
| Tuotteen leveys | 17,5 mm |
| Tuotteen syvyys | 70 mm |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniset tiedot
| Laukaisuominaisuus | B |
| Katkaisijan tyyppi | ylivirtasuoja |
| Nimellisvirta [A] | 16A |
| Napojen lukumäärä | 1P |
| Katkaisukyky [kA] | 6 kA |
| Merkki | HAGER |
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.