Hager ylivirtasuojakatkaisija B 16A 3P 6kA
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Hager ylivirtasuojakatkaisija B 16A 3P 6kA
Ylivirtasuojakatkaisija MCB B 16A 3P 6kA MBN316E Hager-merkiltä, tunnetaan myös asennuskatkaisijana, täyttää keskeisen roolin sähköjärjestelmässä varmistamalla piirin suojauksen automaattisella kytkennällä, kun piirin virta ylittää sallitut turvalliset arvot.
Laite suojaa tehokkaasti asennusta liialliselta virralta, joka johtuu ylikuormituksesta ja oikosulusta, taaten käytön turvallisuuden 6kA:n tasolle asti. Malli MBN316E, jolla on B-tyypin karakteristiikka, omaa viivästetyn toiminnan ominaisuuden, mikä tekee siitä erityisen sopivan laitteiden suojaamiseen, jotka eivät ole alttiita lämpökuormitukselle ja jotka tuottavat matalia käynnistysvirta-arvoja.
- KATKAISIJAN RAKENNE
- käyttövipu
- lukko
- kiinteä kosketin ja liikkuva kosketin
- liitäntäliittimet
- termobimetallinen laukaisimet (ylikuormalaukaisimet)
- säätöruuvi
- sähkömagneettinen laukaisimet (oikosululaukaisimet)
- sammutuslokero (sähkökaaren sammuttamiseen)
TEKNISET TIEDOT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| sarja ja tyyppi | Ylivirtasuojakatkaisija MCB B 16A 3P 6kA MBN316E HAGER |
| suojattujen napojen lukumäärä | 3 |
| napojen lukumäärä | 3 P |
| ylivirtasuojakatkaisijan tyyppi | B |
| nimellinen oikosulkukytkentäkyky Icn | 6 kA |
| nimellinen käyttöjännite Ue | 230 / 400 V |
| nimellistaajuus | 50 / 60 Hz |
| syöttöjännitteen tyyppi | AC |
| nimellinen eristysjännite Ui | 500 V |
| nimellinen iskujännite Uimp | 4000 V |
| nimellinen oikosulun katkaisukyky 230 V 50 Hz | 6 kA |
| nimellinen käyttöoikosulkuvirta Ics | 6 kA |
| suurin tehohäviö napaa kohti standardin mukaan | 3,5 W |
| kokonaistehohäviöt nimellisvirtaa varten | 8,2 W |
| tehohäviöt napaa kohti nimellisvirtaa varten | 2,8 W |
| sähköinen kestävyys (syklien määrä) | 4000 x |
| mekaaninen kestävyys (syklien määrä) | 20000 x |
| kiristysmomentti | 2,8 Nm |
| liitäntätyyppi | ruuviliitäntä |
| tulo-/lähtöliittimen kapasiteetti jäykälle johtimelle (lanka) | 1/25 mm² |
| tulo-/lähtöliittimen kapasiteetti joustavalle johtimelle (köysi) | 1/16 mm² |
| standardi | EN 60898-1 |
| suojausluokka | IP20 |
| mitat | 70 x 83 x 52,5 mm |
| pakkauksen paino | 0,305 kg |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniset tiedot
| Laukaisuominaisuus | B |
| Katkaisijan tyyppi | ylivirtasuoja |
| Nimellisvirta [A] | 16A |
| Napojen lukumäärä | 3P |
| Katkaisukyky [kA] | 6 kA |
| Merkki | HAGER |
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.