Hager ylivirtasuojakatkaisija B 20A 1P 6kA
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Hager ylivirtasuojakatkaisija B 20A 1P 6kA
Hager-merkin ylivirtasuojakatkaisija MCB B 20A 1P 6kA MBN120E, joka tunnetaan myös asennuskatkaisijaksi, on keskeisessä roolissa sähköasennuksissa taaten turvallisuuden katkaisemalla virtapiirin jatkuvuuden, kun virta ylittää sallitun arvon.
Malli MBN120E suojaa ylikuormituksen ja oikosulkujen seurauksilta 6kA:n asti. Sille on ominaista viivästetty toiminta, joka takaa tehokkaan suojan laitteille, jotka eivät ole herkkiä lämpökuormitukselle ja joilla on alhaiset käynnistysvirrat.
MBN120E-katkaisijarakenne:
- 1 - käyttövipu
- 2 - lukitus
- 3 - kiinteä kosketin ja liikkuva kosketin
- 4 - liitäntäliittimet
- 5 - termobimetallilaukaisimet (ylikuormalaukaisin)
- 6 - säätöruuvi
- 7 - sähkömagneettinen laukaisin (oikosulkulaukaisin)
- 8 - sammutuslokero (valokaaren sammuttamiseen)

TEKNISET TIEDOT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Valmistaja | HAGER |
| Ylivirtasuojakatkaisijan tyyppi | B |
| Nimellivirta [A] | 20A |
| Kytkentäkapasiteetti [kA] | 6kA |
| Suojattujen napojen määrä | 1 |
| Napojen määrä | 1P |
| Nimellinen oikosulkukytkentäkapasiteetti Icn | 6 kA |
| Nimellinen kytkentäjännite Ue | 230 / 400 V |
| Nimellistaajuus | 50 / 60 Hz |
| Syöttöjännitteen tyyppi | AC |
| Nimellinen eristysjännite Ui | 500 V |
| Nimellinen iskujännite Uimp | 4000 V |
| Nimellinen oikosulun katkaisukyky 230 V 50 Hz | 6 kA |
| Nimellinen käyttöoikosulkuvirran katkaisukyky Ics | 6 kA |
| Suurin tehohäviö napaa kohden standardin mukaan | 3 W |
| Kokonaistehohäviöt nimellisvirtaa kohden | 4,5 W |
| Tehohäviöt napaa kohden nimellisvirtaa kohden | 2,79 W |
| Sähköinen kestävyys (syklien määrä) | 4000 x |
| Mekaaninen kestävyys (syklien määrä) | 20000 x |
| Kiristysmomentti | 2,8 Nm |
| Liitäntätyyppi | ruuviliitäntä |
| Tulo-/lähtöliittimen kapasiteetti jäykälle johtimelle (lanka) | 1/25 mm² |
| Tulo-/lähtöliittimen kapasiteetti joustavalle johtimelle (köysi) | 1/16 mm² |
| Standardi | EN 60898-1 |
| Suojausluokka | IP20 |
| Mitat | 70 x 83 x 17,5 mm |
| Lisätiedot | mahdollisuus liittää kampakytkentäkiskoilla, häkkiliittimet: - lanka enintään 25 mm2 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniset tiedot
| Laukaisuominaisuus | B |
| Katkaisijan tyyppi | ylivirtasuoja |
| Nimellisvirta [A] | 20A |
| Napojen lukumäärä | 1P |
| Katkaisukyky [kA] | 6 kA |
| Merkki | HAGER |
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.