Hager ylivirtasuojakatkaisija C 20A 3P 6kA
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Hager ylivirtasuojakatkaisija C 20A 3P 6kA
Ylivirtasuojakatkaisija MCB C 20A 3P 6kA MCN320E HAGER-merkiltä, joka tunnetaan myös asennuskatkaisijaksi, suojaa kaapeleita ja johtimia ylikuormituksilta ja oikosuluilta.
Sitä käytetään sekä asuin- että liikekiinteistöissä. Tämä katkaisija on monikäyttöinen ja tarjoaa suuremman herkkyyden kuin tavalliset sulakkeet. C-tyyppinen ylivirtasuojakatkaisija erottuu viivästetyllä toiminnalla ja on tarkoitettu pienten teholuokkien syöttöasennusten suojaamiseen, muutamaan kilowattiin asti.
TEKNISET TIEDOT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Valmistaja | HAGER |
| Ylivirtasuojakatkaisijan tyyppi | C |
| Nimellisvirta | 20A |
| Nimellinen oikosulkukyky Icn | 6kA |
| Napojen lukumäärä | 3 P |
| Suojattujen napojen lukumäärä | 3 |
| Nimellisjännite Ue | 230 / 400 V |
| Nimellinen taajuus | 50 / 60 Hz |
| Syöttöjännitteen tyyppi | AC |
| Nimellinen eristysjännite Ui | 500 V |
| Nimellinen iskujännite Uimp | 4000 V |
| Nimellinen oikosulun katkaisukyky 230 V 50 Hz | 6 kA |
| Nimellinen käyttöoikosulkuvirta Ics | 6 kA |
| Suurin tehohäviö napaa kohti standardin mukaan | 4,5 W |
| Kokonaistehohäviöt nimellisvirtaa varten | 8,9 W |
| Tehohäviöt napaa kohti nimellisvirtaa varten | 3,1 W |
| Sähköinen kestävyys (syklien määrä) | 4000 x |
| Mekaaninen kestävyys (syklien määrä) | 20000 x |
| Kiristysmomentti | 2,8 Nm |
| Liitäntätyyppi | ruuviliitäntä |
| Tulo-/lähtöliittimen kapasiteetti jäykälle johtimelle (lanka) | 1/25 mm² |
| Tulo-/lähtöliittimen kapasiteetti joustavalle johtimelle (köysi) | 1/16 mm² |
| Suojausluokka | IP20 |
| Mitat | 70 x 83 x 52,5 mm |
| Standardi | EN 60898-1 |
| RoHs-direktiivi | yhteensopiva |
| Likaantumisaste IEC 60664 / IEC 60947-2 mukaan | 2 |
| Lisätiedot | liitettävissä kampakytkinkiskoilla, häkkiliittimet: - lanka 25 mm2 asti |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniset tiedot
| Laukaisuominaisuus | C |
| Katkaisijan tyyppi | ylivirtasuoja |
| Nimellisvirta [A] | 20A |
| Napojen lukumäärä | 3P |
| Katkaisukyky [kA] | 6 kA |
| Merkki | HAGER |
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.