Hager ylivirtasuojakytkin B 10A 1P 6kA
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Hager ylivirtasuojakatkaisija B 10A 1P 6kA
Hager-merkin ylivirtasuojakatkaisija MCB B 10A 1P 6kA MBN110E, joka tunnetaan myös asennuskatkaisijana, on keskeisessä roolissa sähköasennuksissa taaten turvallisuuden katkaisemalla virtapiirin jatkuvuuden, kun virta ylittää sallitun arvon.
Malli MBN110E suojaa liiallisten ylivirtojen (ylikuormitus ja oikosulku) vaikutuksilta 6kA:iin asti. Sille on ominaista viivästetty toiminta, joka takaa tehokkaan suojan lämpöylikuormitukselle epäherkille laitteille ja laitteille, joilla on alhaiset käynnistysvirrat.
Katkaisijan MBN110E rakenne:
- 1 - käyttövipu
- 2 - lukitus
- 3 - kiinteä kosketin ja liikkuva kosketin
- 4 - liitäntänavat
- 5 - lämpöbimetallilaukaisu (ylikuormituslaukaisu)
- 6 - säätöruuvi
- 7 - sähkömagneettinen laukaisu (oikosululaukaisu)
- 8 - sammutuslokero (valokaaren sammuttamiseen)

Rakenne
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Suojattujen napojen lukumäärä | 1 |
| Napojen lukumäärä | 1 P |
| Ylivirtasuojakatkaisijan tyyppi | B |
Sähköiset ominaisuudet
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellinen oikosulkukyky Icn | 6 kA |
| Nimellinen käyttöjännite Ue | 230/400 V |
| Nimellistaajuus | 50/60 Hz |
| Käyttöjännitteen tyyppi | AC |
Jännite
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellinen eristysjännite Ui | 500 V |
| Nimellinen iskujännite Uimp | 4000 V |
Virta
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisvirta | 10A |
| Nimellinen oikosulun katkaisukyky 230 V 50 Hz | 6 kA |
| Nimellinen käyttöoikosulkuvirta Ics | 6 kA |
Teho
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Suurin tehohäviö napaa kohden standardin mukaan | 3 W |
| Kokonaistehohäviö nimellisvirralla | 2,75 W |
| Tehohäviö napaa kohden nimellisvirralla | 2,75 W |
Kestävyys
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sähköinen kestävyys (syklien määrä) | 4000 |
| Mekaaninen kestävyys (syklien määrä) | 20000 |
Mitat
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Tuotteen syvyys | 70 mm |
| Tuotteen korkeus | 83 mm |
| Tuotteen leveys | 17,5 mm |
Asennus / Kiinnitys
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Kiristysmomentti | 2,8Nm |
Liitäntä
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Liitäntätyyppi | ruuviliitäntä |
| Tulo-/lähtöliittimen kapasiteetti jäykälle johtimelle (lanka) | 1/25 mm² |
| Tulo-/lähtöliittimen kapasiteetti joustavalle johtimelle (köysi) | 1/16 mm² |
Turvallisuus
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Standardi | EN 60898-1 |
| Suojausluokka | IP20 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniset tiedot
| Laukaisuominaisuus | B |
| Katkaisijan tyyppi | ylivirtasuoja |
| Nimellisvirta [A] | 10A |
| Napojen lukumäärä | 1P |
| Katkaisukyky [kA] | 6 kA |
| Merkki | HAGER |
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.