Hager ylivirtasuojakytkin B 20A 3P 6kA
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Hager ylivirtasuojakatkaisin B 20A 3P 6kA
Ylivirtasuojakatkaisin MCB B 20A 3P 6kA MBN320E HAGER, joka tunnetaan myös asennuskatkaisijana, on sähköjärjestelmän keskeinen komponentti.
Se suojaa virtapiiriä katkaisemalla automaattisesti virran kulun, kun sen voimakkuus ylittää asetetut turvallisuusrajat. Tarjoaa suojan oikosulkujen ja ylikuormitusten vaikutuksilta 6kA:han asti. MBN320E-tyypin B ylivirtasuojakatkaisin on viivästetty ja on tarkoitettu vähemmän lämpöylikuormituksille herkkien laitteiden suojaamiseen, jotka vaativat pieniä käynnistysvirtojen arvoja.
MBN320E-katkaisijan rakenne:
- 1 - käyttövipu
- 2 - lukitus
- 3 - kiinteä kosketin ja liikkuva kosketin
- 4 - liitäntänavat
- 5 - lämpöbimetallilaukasin (ylikuormituslaukasin)
- 6 - säätöruuvi
- 7 - sähkömagneettinen laukasin (oikosulkulaukasin)
- 8 - sammutuslokero (valokaaren sammuttamiseen)

TEKNISET TIEDOT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Valmistaja | HAGER |
| Ylivirtasuojakatkaisijan tyyppi | B |
| Nimellisvirta [A] | 20A |
| Kytkentäkyky [kA] | 6kA |
| Napojen lukumäärä | 3 P |
| Suojattujen napojen lukumäärä | 3 |
| Nimellinen oikosulkukytkentäkyky Icn | 6 kA |
| Nimellinen käyttöjännite Ue | 230 / 400 V |
| Nimellistaajuus | 50 / 60 Hz |
| Syöttöjännitteen tyyppi | AC |
| Nimellinen eristysjännite | 500 V |
| Nimellinen iskujännite Uimp | 4000 V |
| Nimellinen oikosulun katkaisukyky 230 V 50 Hz | 6 kA |
| Nimellinen käyttöoikosulkuvirta Ics | 6 kA |
| Suurin tehohäviö napaa kohti standardin mukaan | 4,5 W |
| Kokonaistehohäviöt nimellisvirtaa kohti | 8,9 W |
| Tehohäviöt napaa kohti nimellisvirtaa kohti | 3,1 W |
| Sähköinen kestävyys (syklien määrä) | 4000 x |
| Mekaaninen kestävyys (syklien määrä) | 20000 x |
| Kiristysmomentti | 2,8 Nm |
| Liitäntätyyppi | ruuvilla |
| Tulo-/lähtöliittimen kapasiteetti jäykälle johtimelle (lanka) | 1/25 mm² |
| Tulo-/lähtöliittimen kapasiteetti joustavalle johtimelle (köysi) | 1/16 mm² |
| Standardi | EN 60898-1 |
| Suojausluokka | IP20 |
| Mitat | 70 x 83 x 52,5 mm |
| Lisätiedot | mahdollisuus liittää kampakytkinkiskoilla, häkkiliittimet: - lanka 25 mm2:iin asti |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniset tiedot
| Laukaisuominaisuus | B |
| Katkaisijan tyyppi | ylivirtasuoja |
| Nimellisvirta [A] | 20A |
| Napojen lukumäärä | 3P |
| Katkaisukyky [kA] | 6 kA |
| Merkki | HAGER |
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.