Noark 3-vaiheinen liitäntäkotelo 40A ylijännitesuojalla DC+AC SH-355
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Noark Liitäntäkotelo Ylijännitesuojalla DC+AC 40A 3-Vaiheinen SH-355
Liitäntäkotelo ylijännitesuojalla DC + AC, tyyppi 1+2, malli SH-355 DCAC
Liitäntäkeskus, joka on suunniteltu aurinkosähköinverttereiden syöttöön, tarjoaa suojan oikosulkujen ja ylikuormitusten lisäksi myös epäsuorilta ja suorilta salamaniskuilta sekä tasavirran että vaihtovirran puolella.
Se on tarkoitettu käytettäväksi maadoitetuissa ja eristetyissä aurinkosähköjärjestelmissä, ja korkean IP-suojaluokan ansiosta se voidaan asentaa ulkotiloihin. Keskuksen rakenne on suunniteltu pinta-asennukseen, ja varustelusta riippuen se voi täyttää erilaisia toimintoja.
- Vakioitu, luotettava kotelo: Takaa kestävyyden ja pitkäikäisyyden, minkä ansiosta keskukset ovat valmiita täyttämään monipuoliset asennusvaatimukset.
- Mahdollisuus asentaa avainlukko: Tarjoaa lisäturvallisuuden ja rajoittaa pääsyn sähkölaitteisiin vain valtuutetuille henkilöille.
DC-puolen perusparametrit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Tulojen | lähtöjen määrä PV-ketjussa | 3 | 3 |
| Ylijännitesuojien määrä | Tyyppi DC | Luokka | 3 | Phoenix | T1/T2 |
| Liitäntätyyppi | Paneeliliittimet MC4 Stäubli |
AC-puolen perusparametrit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Ylijännitesuoja AC | Luokka | Noark | T1/T2 |
| Ylivirtasuojakatkaisin | Noark B40A 3F |
| Vikavirtasuojakatkaisin | 1 x 300mA tyyppi A |
Käytetty DC-ylijännitesuoja (SPD)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Valmistaja / Malli | PHOENIX/VAL-MS-T1/T21000DC-PV/2+V |
| Ylijännitesuojaus | T1 / T2 |
| Tyhjäkäyntijännite UOCSTC | ≤ 975 V DC |
| Maksimi purkausvirta Imax (8/20) μs | 40 kA |
| Vasteaika tA | ≤ 25 ns |
| Koestusudarvirta (10/350) μs, varaus | 2,5 As |
| Koestusudarvirta (10/350) μs, ominaisenergia | 6,25 kJ/Ω |
| Koestusudarvirta (10/350) μs, huippuarvo Iimp | 5 kA |
| Kokonaispurkausvirta Itotal (8/20) μs | 40 kA |
| Kokonaispurkausvirta Itotal (10/350) μs | 5 kA |
| Eristysresistanssi Riso | > 5 GΩ (500 V DC:llä) |
| Nimellispurkausvirta In (8/20) μs | 15 kA |
| Nimellisvirtakuorma IL | 80 A |
| Jatkuva käyttövirta ICPV | < 20 μA |
| Suurin jatkuva käyttöjännite UCPV | 1170 V DC |
| Oikosulkukestoisuus ISCPV | 2000 A |
| Jäännösjännite Ures | ≤ 3,5 kV (In:llä) |
| - | ≤ 2,9 kV (5 kA:lla) |
| - | ≤ 3,2 kV (10 kA:lla) |
| - | ≤ 3,7 kV (20 kA:lla) |
| - | ≤ 4,1 kV (30 kA:lla) |
| - | ≤ 4,6 kV (40 kA:lla) |
| Suojajohtimen virta IPE | ≤ 20 μA DC |
| - | ≤ 350 μA AC |
| Suojaustaso Up | ≤ 3,5 kV |
| Valmiustilan tehonkulutus PC | ≤ 25 mVA |
Käytetty ylivirtasuojakatkaisin (MCB) (1)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Valmistaja / Malli | Noark / Ex9BN 3P B40 |
| Nimellisvirtamäärä | 40A; 3-V |
| Nimelliskäyttöjännite Ue | 230/415 V AC |
| - | 72 V DC per napa (1P, 2P) |
| - | 48 V DC per napa (3P, 4P) |
| Minimijännite | 12 V AC/DC |
| Nimellisjännitekestoisuus Uimp IEC 60898-1 mukaan | 6 kV |
| Nimellisjännitekestoisuus Uimp IEC 60947-2 mukaan | 6 kV |
| Nimellinen oikosulkukyky Icn IEC 60898-1 mukaan | 6 kA |
| Nimellinen oikosulkukyky Icn IEC 60947-2 mukaan | 10 kA |
| Nimellis eristysjännite Ui | 690 V AC |
| Napojen määrä | 3 |
| Taajuus | 50/60 Hz |
| Laukaisuominaisuus | B |
| Toteutus standardien mukaan | IEC/EN 60898-1, IEC/EN 60947-2 |
| Mekaaninen kestoikä | 20 000 kytkentää |
| Sähköinen kestoikä | 10 000 kytkentää |
| Energian rajoitusluokka | 3 |
| Käyttöluokka | A |
| Syöttösuunta | Vapaa (ylhäältä tai alhaalta) |
Käytetty AC-ylijännitesuoja (SPD)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Valmistaja / Malli | Noark Ex9UE1+2 12.5 3PN 275 |
| Liitäntä | L-N/PE, N-PE |
| Toteutus standardin mukaan | EN 61643-11 |
| Suojaimen tyyppi | Tyyppi 1+2 (luokka I+II, B+C, T1+T2) |
| Suojaelementti | MOV (Varistori)GDT (Kipinäväli) |
| Nimellisjännite Un | 230 V AC |
| Testausreferenssijännite UREF | 255 V AC |
| Jatkuva käyttöjännite Uc | 275 V AC 255 V AC |
| Taajuus f | 25 kA per napa 50 kA per napa |
| Ominaisenergia W/R | 156.25 kJ/Ω |
| Maksimi impulsivirta Iimp (10/350 μs) | 12.5 kA per napa 50 kA per napa |
| Maksimi purkausvirta Imax (8/20 μs) | 50 kA per napa |
| Jännitteen suojaustaso Up virralla In | 1.5 kV |
| Jännitteen suojaustaso Up virralla Imax | 1.8 kV 1.5 kV |
| Jännitteen suojaustaso Up 5 kA:lla (8/20 μs) | 1 kV |
| N-PE Jatkuvan virran sammutuskyky Ifi | 100 A |
| 5 s | 335 V |
| 200 ms | 335 V, 1200 V |
| Vikavirtavuoto IPE jännitteellä UREF | ≤ 1 mA |
| Suojaimen jännite virralla 1mA | 387 - 473 V |
| Vasteaika | ≤ 25 ns ≤ 100 ns |
| Maksimi esisulake | 160 A gG |
| Oikosulkuvirran kestoisuus | 50kA |
| Oikosulkukestoisuus ISCCR | 10kA |
| Virtakerroin k | 1kA |
| Pienjännitejärjestelmän tyyppi | TN-S, TT (3+1) |
Käytetty vikavirtasuojakatkaisin (RCD)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Valmistaja / Malli | Noark / Ex9L-N 300mA |
| Toteutus standardin mukaan | EN 61008 |
| Napojen määrä | 2 / 4 |
| Laukaisuominaisuus | A |
| Nimelliskäyttöjännite Ue | 240/415 V AC |
| Nimellisvirtamäärä | 40 / 63 A |
| Minimijännite vikavirtasuojan toiminnalle | Jännitteestä riippumaton |
| Jännitealue testipainikkeelle | 150 — 440 V |
| Taajuus f | 50 Hz |
| Nimellis eristysjännite Ui | 500 V |
| Nimellinen ehdollinen oikosulkuvirta Inc | 6 kA |
| Nimellinen vikavirtamäärä IΔn | 300mA |
| Herkkyys | herkkä sinimuotoiselle, tasasuunnatulle pulssivirralle sekä tasaiselle, korkeataajuiselle (1 kHz) vikavirralle |
| Laukaisuaika | viiveetön |
| Nimellisjännitekestoisuus Uimp | 6 kV |
| Virtaiskun kestoisuus | 3000 A |
| Mekaaninen kestoikä | 20 000 kytkentää |
| Sähköinen kestoikä | 4 000 kytkentää |
Maksimi esisulake ylikuormitussuojaukseen
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| In = 40 A | 32 A gG |
| In = 63 A | 50 A gG |
Maksimi esisulake oikosulkusuojaukseen
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| In = 40 A | 63 A gG |
| In = 63 A | 63 A gG |
Nimellinen kytkentäkyky Im
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| In = 40 A | 500 A |
| In = 63 A | 630 A |
| Syöttösuunta | Vapaa (ylhäältä tai alhaalta) |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.