Noark DC+AC ylijännitesuojalla varustettu liitäntäkotelo 40A 3-vaiheinen SH-717
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Noark Liitäntäkotelo Ylijännitesuojalla DC+AC 40A 3-Vaiheinen SH-717
Liitäntäkotelo ylijännitesuojalla DC + AC, tyyppi 1+2, malli SH-717 DCAC
Liitäntäkeskus, joka on suunniteltu aurinkosähköinverttereille, tarjoaa suojan oikosuluilta ja ylikuormituksilta sekä epäsuorilta ja suorilta ylijännitepurkauksilta molemmilla virran puolilla - sekä vaihto- että tasavirralla.
Se on tarkoitettu käytettäväksi maadoitetuissa ja eristetyissä aurinkosähköjärjestelmissä, ja korkean IP-suojaluokan ansiosta se voidaan asentaa ulkotiloihin. Keskuksen rakenne on suunniteltu pintaasennukseen, ja varustelusta riippuen se voi täyttää erilaisia toimintoja.
- Vakioitu, luotettava kotelo: Tarjoaa lujuuden ja kestävyyden, jonka ansiosta keskukset ovat valmiita vastaamaan monenlaisiin asennusvaatimuksiin.
- Mahdollisuus asentaa avainlukko: Tarjoaa lisäturvallisuutta ja rajoittaa pääsyn sähkölaitteisiin vain valtuutetuille henkilöille.
- Läpinäkyvät ovet: Mahdollistavat helpon pääsyn keskuksen sisälle sekä nopean visuaalisen tarkastuksen laitteiden tilasta ilman avaamista.
DC-puolen perusparametrit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| PV-ketjujen sisään- | ulostulojen määrä | 3 | 3 |
| DC-ylijännitesuojien määrä | Tyyppi | Luokka | 3 | Phoenix | T1/T2 |
| Liitäntätyyppi | Paneeliliittimet MC4 Stäubli |
AC-puolen perusparametrit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| AC-ylijännitesuoja | Luokka | Noark | T1/T2 |
| Ylivirtasuojakatkaisija | Noark B40A 3F |
Käytetty DC-ylijännitesuoja (SPD)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Valmistaja / Malli | PHOENIX/VAL-MS-T1/T21000DC-PV/2+V |
| Ylijännitesuojaus | T1 / T2 |
| Tyhjäkäyntijännite UOCSTC | ≤ 975 V DC |
| Maksimipurkuvirta Imax (8/20) μs | 40 kA |
| Vasteaika tA | ≤ 25 ns |
| Salamaiskuvirta (10/350) μs, varaus | 2,5 As |
| Salamaiskuvirta (10/350) μs, ominaisenergia | 6,25 kJ/Ω |
| Salamaiskuvirta (10/350) μs, huippuarvo Iimp | 5 kA |
| Kokonaispurkuvirta Itotal (8/20) μs | 40 kA |
| Kokonaispurkuvirta Itotal (10/350) μs | 5 kA |
| Eristysvastus Riso | > 5 GΩ (500 V DC:llä) |
| Nimellis purkuvirta In (8/20) μs | 15 kA |
| Nimelliskuormitusvirta IL | 80 A |
| Jatkuva käyttövirta ICPV | < 20 μA |
| Suurin jatkuva käyttöjännite UCPV | 1170 V DC |
| Oikosulkukestoisuus ISCPV | 2000 A |
| Jäännösjännite Ures | ≤ 3,5 kV (In:llä) |
| - | ≤ 2,9 kV (5 kA:lla) |
| - | ≤ 3,2 kV (10 kA:lla) |
| - | ≤ 3,7 kV (20 kA:lla) |
| - | ≤ 4,1 kV (30 kA:lla) |
| - | ≤ 4,6 kV (40 kA:lla) |
| Suojajohtimen virta IPE | ≤ 20 μA DC |
| - | ≤ 350 μA AC |
| Suojaustaso Up | ≤ 3,5 kV |
| Valmiustilan tehonkulutus PC | ≤ 25 mVA |
| Kytkentäkonfiguraatio | Y-konfiguraatio |
Käytetty ylivirtasuojakatkaisija (MCB) (1)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Valmistaja / Malli | Noark / Ex9BN 3P B40 |
| Nimellisvirta | 40A; 3-F |
| Nimellis käyttöjännite Ue | 230/415 V AC |
| - | 72 V DC napaa kohti (1P, 2P) |
| - | 48 V DC napaa kohti (3P, 4P) |
| Minimijännite | 12 V AC/DC |
| Nimellis iskujännite Uimp IEC 60898-1 mukaan | 6 kV |
| Nimellis iskujännite Uimp IEC 60947-2 mukaan | 6 kV |
| Nimellis oikosulkukyky Icn IEC 60898-1 mukaan | 6 kA |
| Nimellis oikosulkukyky Icn IEC 60947-2 mukaan | 10 kA |
| Nimellis eristysjännite Ui | 690 V AC |
| Napojen määrä | 3 |
| Taajuus | 50/60 Hz |
| Laukaisuominaisuus | B |
| Standardien mukaisuus | IEC/EN 60898-1, IEC/EN 60947-2 |
| Mekaaninen käyttöikä | 20 000 kytkentää |
| Sähköinen käyttöikä | 10 000 kytkentää |
| Energianrajoitusluokka | 3 |
| Käyttöluokka | A |
| Syöttösuunta | Valinnainen (ylhäältä tai alhaalta) |
Käytetty AC-ylijännitesuoja (SPD)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Valmistaja / Malli | Noark Ex9UE1+2 12.5 3PN 275 |
| Kytkentä | L-N/PE N-PE |
| Standardien mukaisuus | EN 61643-11 |
| Suojaimen tyyppi | Tyyppi 1+2 (luokka I+II, B+C, T1+T2) |
| Suojaelementti | MOV (Varistori)GDT (Kipinäväli) |
| Nimellisjännite Un | 230 V AC |
| Testausreferenssijännite UREF | 255 V AC |
| Jatkuva käyttöjännite Uc | 275 V AC 255 V AC |
| Taajuus f | 25 kA napaa kohti 50 kA napaa kohti |
| Ominaisenergia W/R | 156,25 kJ/Ω |
| Maksimipulssivirta Iimp (10/350 μs) | 12,5 kA napaa kohti 50 kA napaa kohti |
| Maksimipurkuvirta Imax (8/20 μs) | 50 kA napaa kohti |
| Jännitesuojaustaso Up nimellisvirralla In | 1,5 kV 1,5 kV |
| Jännitesuojaustaso Up maksimivirralla Imax | 1,8 kV 1,5 kV |
| Jännitesuojaustaso Up 5 kA:lla (8/20 μs) | 1 kV |
| N-PE Seurausvirran katkaisukyky Ifi | 100 A |
| Kipinöintijännite | 335 V |
| 200 ms | 335 V 1200 V |
| Vuotovirta IPE jännitteellä UREF | ≤ 1 mA |
| Suojaimen jännite 1 mA:n virralla | 387 - 473 V |
| Vasteaika | ≤ 25 ns ≤ 100 ns |
| Maksimi esisulake | 160 A gG |
| Oikosulkuvirran kestoisuus | 50kA |
| Oikosulkukestoisuus ISCCR | 10kA |
| Virtakerroin k | 1kA |
| Pienjännitejärjestelmän tyyppi | TN-S, TT (3+1) |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.