Schneider Electric Vikavirtasuojakytkin 4P 40A 300mA tyyppi A Acti9
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Schneider Electric Vikavirtakytkin 4P 40A 300mA tyyppi A Acti9
Vikavirtakytkin 4P 40A 300mA tyyppi A Acti9 IDK-40-4-300-A A9Z04440 SCHNEIDER ELECTRIC -merkiltä on ihanteellinen asuin- ja vastaaviin kohteisiin. Se tarjoaa sähköiskusuojauksen sähköasennuksissa reagoiden tehokkaasti sekä sinimuotoisiin että tasasuunnattuihin pulssimaisiin virtoihin.
Laitteessa on kaksinkertaiset, uurretut liittimet alhaalta (kisko+johdin), jotka takaavat vankan ja varman liitoksen. Nollajohdin (N) on sijoitettu vasemmalle puolelle, mikä helpottaa kiskotusta ylivirtasuojakytkimien kanssa. Laitteessa on myös testipainike "T", joka mahdollistaa kytkimen toiminnan tarkistamisen. Yhdessä muiden Acti9-tuoteperheen modulaaristen laitteiden kanssa se muodostaa täydellisen suojajärjestelmän sähköasennuksiin.
Tekniset tiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Tuotesarja | Acti 9 |
| Tuotteen nimi | Acti 9 ID K |
| Tuotteen tai komponentin tyyppi | Vikavirtakytkin (RCCB) |
| Laitteen lyhyt nimi | ID K |
| Napojen kuvaus | 4P |
| Nollan sijainti | VASEN |
| Nimellisvirtä [In] | 40 A |
| Verkon tyyppi | Vaihtovirta (AC) |
| Vikavirtaherkkyys | 300 mA |
| Vikavirtasuojan viive | Viiveetön |
| Vikavirtasuojan tyyppi | Tyyppi A |
| Laatumerkki | VDE |
Lisäparametrit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Laitteen sijainti järjestelmässä | Lähtö |
| Verkon taajuus | 50/60 Hz |
| Nimellisjännite [Ue] | 380...415 V vaihtovirta (AC) 50 Hz |
| Vikavirtasuojan laukaisuteknologia | Jännitteestä riippumaton |
| Nimellinen kytkeytymis- ja poiskytkentäkyky | [[Idm 500 A Im 500 A]] |
| Nimellinen ehdollinen oikosulkuvirta | [[GL63: Inc 4,5 kA K60: Inc 6 kA]] |
| Nimellis-eristysjännite [Ui] | 440 V vaihtovirta (AC) 50 Hz |
| Nimellinen iskukestojännite [Uimp] | 4 kV |
| Iskuvirta | 250 A |
| Kosketinasennon osoitus | EI |
| Ohjaustyyppi | Vipu |
| Asennustapa | Napsautus |
| Asennusalusta | DIN-kisko |
| Leveys 9 mm moduuleina | 8 |
| Korkeus | 81 mm |
| Leveys | 72 mm |
| Syvyys | 68 mm |
| Väri | Valkoinen |
| Mekaaninen kestävyys | 5000 sykliä |
| Sähköinen kestävyys | AC-1: 2000 sykliä |
| Liitännät - liittimet | [[Kaksoisliitäntä ylhäältä tai alhaalta 1…35 mm² jäykkä Kaksoisliitäntä ylhäältä tai alhaalta 1…25 mm² joustava]] |
| Eristetyltä osuuden pituus | 14 mm ylhäältä tai alhaalta liitäntää varten |
| Kiristysmomentti | 3,5 N·m ylhäältä tai alhaalta |
Käyttöympäristö
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Standardit | EN/IEC 61008-1 |
| Suojausluokka IP | [[IP20 IEC 60529 mukaan IP40 (moduulikotelo) IEC 60529 mukaan]] |
| Likaantumisaste | 2 |
| Sähkömagneettinen yhteensopivuus | 8/20 μs kestävä impulssi, 200 A EN/IEC 61008-1 mukaan |
| Ympäristön lämpötila käytössä | -25…40 °C |
| Ympäristön lämpötila varastoinnissa | -30…70 °C |
Kestävän kehityksen tarjonta
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Kestävän tarjonnan tila | Green Premium -tuote |
| Euroopan RoHS-direktiivi | Yhteensopiva |
| Elohopeaton | Kyllä |
| Kiinan RoHS-standardi | Tuote ei kuulu Kiinan RoHS-direktiivin piiriin. Aineita koskeva selvitys saatavilla tiedoksi. |
| WEEE | Tuote on hävitettävä Euroopan unionin alueella voimassa olevien jätemääräysten mukaisesti, eikä sitä saa hävittää tavallisen jätteen mukana. |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniset tiedot
| Katkaisijan tyyppi | vikavirtasuoja |
| Napojen lukumäärä | 4P |
| Nimellisvirta [A] | 40A |
| Vikavirtus [mA] | 300 mA |
| Laukaisuominaisuus | A |
| Katkaisukyky [kA] | 6 kA |
| Merkki | SCHNEIDER ELECTRIC |
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.