Schneider Electric ylivirtasuojakatkaisija B 16A 3P 6kA Acti9
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Schneider Electric Ylivirtasuojakatkaisija B 16A 3P 6kA Acti9
Ylivirtasuojakatkaisija B 16A 3P 6kA iC60N-B16-3 Acti9 A9F03316 SCHNEIDER ELECTRIC suojaa tehokkaasti sähköasennuksia ylikuormituksilta ja oikosuluilta.
Se soveltuu erinomaisesti sähköasennusten suojaukseen asuinrakennuksissa ja vastaavissa kohteissa, integroituen muiden laitteiden kanssa täydelliseksi suojajärjestelmäksi, joka on räätälöity asuinrakentamisen tarpeisiin. Oikosulkukestoisuus on 6kA.
Tekniset tiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Laitteen käyttötarkoitus | Jakelu |
| Tuotesarja | Acti 9 |
| Tuotteen nimi | Acti 9 iC60 |
| Tuotteen tai komponentin tyyppi | Ylivirtasuojakatkaisija |
| Laitteen lyhyt nimi | IC60N |
| Napojen kuvaus | 3P |
| Suojattujen napojen määrä | 3 |
| [In] nimellisvirta | 16 A |
| Verkon tyyppi | [[Tasavirta (DC) Vaihtovirta (AC)]] |
| Laukaisimen teknologia | Termomagneettinen |
| Karakteristika | B |
| Käyttöluokka | [[Luokka A EN 60898-1 mukaan Luokka A IEC 60898-1 mukaan]] |
| Erotustoiminto | [[Kyllä EN 60898-1 mukaan Kyllä EN 60947-2 mukaan Kyllä IEC 60898-1 mukaan Kyllä IEC 60947-2 mukaan]] |
| Standardit | [[IEC 60898-1 EN 60947-2 IEC 60947-2 EN 60898-1]] |
Lisäparametrit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Verkon taajuus | 50/60 Hz |
| Magneettisen laukaisun yläraja | 4 x In +/- 20 % |
| Rajoitusluokka | [[3 EN 60898-1 mukaan 3 IEC 60898-1 mukaan]] |
| Nimelliseristysjännite [Ui] | [[500 V vaihtovirta (AC) 50/60 Hz EN 60947-2 mukaan 500 V vaihtovirta (AC) 50/60 Hz IEC 60947-2 mukaan]] |
| Nimellisjänniteiskun kestojännite [Uimp] | [[6 kV EN 60947-2 mukaan 6 kV IEC 60947-2 mukaan]] |
| Kosketinasennon osoitus | Kyllä |
| Ohjaustyyppi | Vipu |
| Paikallinen merkkivalo | Laukaisun ilmaisin |
| Asennusalusta | DIN-kisko |
| Leveys 9 mm moduuleina | 6 |
| Korkeus | 91 mm |
| Leveys | 54 mm |
| Syvyys | 78,5 mm |
| Tuotteen massa | 0,375 kg |
| Väri | Valkoinen |
| Mekaaninen kestävyys | 20000 sykliä |
| Sähköinen kestävyys | 10000 sykliä |
| Liitännät - liittimet | [[Kaksoislitin (ylä tai ala) 1…25 mm² jäykkä Kaksoislitin (ylä tai ala) 1…16 mm² joustava]] |
| Eristeettömän osan pituus | 14 mm ylä- tai alaliitäntää varten |
| Kiristysmomentti | 2 N.m ylä tai ala |
| Vikavirtasuojaus | Erillinen yksikkö |
Käyttöympäristö
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Suojausluokka IP | [[IP20 IEC 60529 mukaan IP20 EN 60529 mukaan]] |
| Likaisuusaste | 3 |
| Ylijänniteluokka | IV |
| Trooppinen käsittely | 2 |
| Suhteellinen kosteus | 95 % +55 °C:ssa |
| Ympäristön lämpötila käytössä | -35…70 °C |
| Ympäristön lämpötila varastoinnissa | -40…85 °C |
Kestävän kehityksen tarjonta
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Kestävän tarjonnan tila | Green Premium -tuote |
| Ei SVHC REACh -aineita | Kyllä |
| EU:n RoHS-direktiivi | Yhteensopiva |
| Ei myrkyllisiä raskasmetalleja | Kyllä |
| Ei elohopeaa | Kyllä |
| Kiinan RoHS-standardi | Pro-aktiivinen Kiinan RoHS-direktiivi (Kiinan RoHS-lainsäädännön soveltamisalan ulkopuolella) |
| WEEE | Tuote on hävitettävä Euroopan unionissa voimassa olevien jätemääräysten mukaisesti, eikä sitä saa hävittää tavallisen jätteen mukana. |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniset tiedot
| Laukaisuominaisuus | B |
| Katkaisijan tyyppi | ylivirtasuoja |
| Nimellisvirta [A] | 16A |
| Napojen lukumäärä | 3P |
| Katkaisukyky [kA] | 6 kA |
| Merkki | SCHNEIDER ELECTRIC |
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.