Simtec ylijännitesuoja PV DC tyyppi 1+2 (luokka B+C) 1000V 3P 20kA 4,5kV
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Simtec Ylijännitesuoja PV DC Tyyppi 1+2 (Luokka B+C) 1000V 3P 20kA 4,5kV
Varistoriylijännitesuoja aurinkosähköjärjestelmiin SV B+C 3P PV T1 T2 1000V DC SIMTEC 85036002 SIMET, joka tunnetaan myös salamasuojana, on laite, joka on suunniteltu suojaamaan aurinkosähköjärjestelmiä ylijännitteiden vaikutuksilta.
Varistoreilla ja kipinäväleillä rakennettu laite vähentää vaarallisia jännitepiikkejä, joita voi syntyä suoran salamaniskun tai sen läheisen ohikulun seurauksena. Sähköjärjestelmässä täydellinen ylijännitesuojaus edellyttää kolmiportaisen ylijännitesuojahierarkian (tyyppi 1, 2, 3 eli vastaavasti B, C, D) käyttöä peräkkäin asennettuna. Ylijännitesuoja SV B+C 3P on erityisesti sovitettu käytettäväksi aurinkosähköjärjestelmissä, jotka toimivat jännitteellä enintään 1000 V DC, tasavirtapuolella.
SÄHKÖISET PARAMETRIT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sarja ja tyyppi | SV B+C 3P PV T1 T2 1000V DC SIMTEC 85036002 SIMET |
| PV-järjestelmän nimellisjännite | 1000V DC |
| Aurinkosähköjärjestelmän suurin jatkuva käyttöjännite | 1060 V DC |
| Iskuvirta | 6,25 kA |
| Nimellinen purkausvirta | 20 kA |
| Maksimaalinen purkausvirta | 40 kA |
| Jännitesuojataso | ≤4,5 kV |
| Toiminta-aika | < 25ns |
| Sallittu kosteus | 30% ÷ 90% |
| Eristysvastus | >100 MΩ |
| Maksimaalinen lisäsulake | 160 A |
| Taajuus | 48 ÷ 62 Hz |
| Etävikailmoitus | KYLLÄ |
| Standardien mukaisuus | EN 61643-31:2019-07E direktiivin 2014/35/EU mukaisesti |
MEKAANISET PARAMETRIT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Johtimien poikkipinta-ala | jäykät 2,5 ... 35 mm²; joustavat 2,5 ... 25 mm² |
| Kotelon materiaali | PA66, UL94 V0 |
| Tilailmaisin | optinen, punainen kun vaurioitunut |
| Kiinteä asennus kiskolle | TS 35 |
| Käyttölämpötila-alue | -40°C ... +85°C |
| Suojausluokka IP | IP20 |
| Haarukkakytkentäkisko | moduuliväli 18 mm |
| Lämpökytkentälaite | KYLLÄ |
| Etäsignaloinnin johtimien poikkipinta-ala | max 1,5 mm² - monisäie, yksisäie |
TEKNISET TIEDOT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Pakkauksen paino | 0,2 kg |
| Verkolle | DC (Aurinkosähkö PV) |
| Suojaluokka | B+C (Tyyppi 1+2) |
| Napojen määrä | 3 |
| Nimellinen purkausvirta (In) | 20kA |
| Jännitesuojataso | 4,5kV |
| Leveys moduuleina ilmaistuna | 3 |
| Suurin sallittu käyttöjännite | 1000V |
| Maksimaalinen purkausvirta | 40 kA |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniset tiedot
| Käyttökohde | DC (aurinkosähkö) |
| Ylijännitesuojan tyyppi (SPD-luokka) | T1+T2 (B+C) |
| Nimellisjännite [V] | 1000V DC |
| Napojen lukumäärä | 3P |
| Salamavirta (Iimp/In) [kA] | 20 kA |
| Merkki | SIMTEC |
| Suojaustaso (Up) [kV] | 4,5 kV |
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.