Simtec ylijännitesuoja Tyyppi 1+2 (Luokka B+C) 4P 30kA 1,5kV
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Ylijännitesuoja Tyyppi 1+2 (B+C) 4P 30kA 1,5kV KM30B+C/4-275 SIMTEC 85201010 SIMET
Ylijännitesuoja Tyyppi 1+2 (B+C) 4P 30kA 1,5kV KM30B+C/4-275 SIMTEC 85201010 SIMET-valmistajalta on kaksivaiheinen laite, joka on suunniteltu suojaamaan sähköasennuksia salamaniskujen ja verkon sisäisten häiriöiden aiheuttamilta ylijännitteiltä.
Se soveltuu erinomaisesti pieniin teollisuuskohteisiin ja asuinrakennuksiin, joissa se voidaan asentaa sekä kaapelikytkentöihin että pääkeskuksiin. Sen käyttö takaa tehokkaan potentiaalintasauksen ja suojan odottamattomilta jännitteen vaihteluilta.
TEKNISET TIEDOT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Valmistaja | SIMET |
| Verkolle | TN-S |
| Suojaluokka | B+C (Tyyppi 1+2) |
| Napojen määrä | 4 |
| Nimellinen purkausvirta (In) | 30kA |
| Jännitteen suojataso | 1,5kV |
| Vasteaika | 25 ns |
| Suojataso nimellisellä iskuvirralla | 30 kA |
| Käyttötaajuus | 40-63 Hz |
| Suurin sallittu oikosulkuvirta | 30 kA |
| Pakkauksen paino | 1 kg |
| Nimellisjännite | 230 V |
| Suojausluokka | IP20 |
| Nimellispoikkipinta lanka | 6 ...35 mm² |
| Nimellispoikkipinta monisäie | 4...25 mm² |
| Kiinnitys | kisko |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniset tiedot
| Käyttökohde | AC (verkko) |
| Ylijännitesuojan tyyppi (SPD-luokka) | T1+T2 (B+C) |
| Nimellisjännite [V] | 275V AC |
| Napojen lukumäärä | 4P |
| Salamavirta (Iimp/In) [kA] | 30 kA |
| Merkki | SIMTEC |
| Suojaustaso (Up) [kV] | 1,5 kV |
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.