Simtec ylijännitesuoja tyyppi 1+2 (luokka B+C) 1P 30kA
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Ylijännitesuoja Tyyppi 1+2 (B+C) 1P 30kA SIMTEC ST30B+C 1P 85202010 SIMET
Ylijännitesuoja Tyyppi 1+2 (B+C) 1P 30kA SIMTEC ST30B+C 1P 85202010 SIMET on välttämätön laite sähköasennuksen suojaamiseksi ylijännitteiltä, jotka voivat vaikuttaa virran kestoon ja taajuuteen.
Tämän laitteen käyttö poistaa tarpeen käyttää kytkentäkuristimia. Ylijännitesuojan vian sattuessa riittää pelkkä sisäosan vaihto, mikä yksinkertaistaa huoltoa merkittävästi. SIMTEC-ylijännitesuoja tarjoaa tehokkaan verkon suojan ukkosten ja salamoiden vaikutuksilta, suojaten samalla tietokonelaitteita ja kotitalouskoneita ylijännitevaurioilta. Laitteella on modulaarinen rakenne ja se vastaa luokkien I ja II standardeja suojauksen osalta.
TEKNISET TIEDOT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Valmistaja | SIMET |
| Suojaluokka | B+C (Tyyppi 1+2) |
| Napojen määrä | 1 |
| Nimellinen purkausvirta (In) | 30kA |
| Suurin sallittu käyttöjännite | 60kA |
| Vasteaika | ≤ 25 ns |
| Liitäntäpoikkipinnat | 6 x 35 mm |
| Käyttötaajuus | 50 / 60 Hz |
| Nimellinen käyttöjännite | 230 V |
| Suurin sallittu oikosulkuvirta | < 1,5kV |
| Iskuvirta | 20 kA |
| IP-suojausluokka | IP20 |
| Asennustapa | 35 mm kiskoon EN 60715 mukaisesti |
| Suurin purkausvirta | 40 kA |
| Väri | harmaa |
| Leveys | 17,5 mm |
| Korkeus | 90 mm |
| Syvyys | 66 mm |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniset tiedot
| Käyttökohde | AC (verkko) |
| Ylijännitesuojan tyyppi (SPD-luokka) | T1+T2 (B+C) |
| Nimellisjännite [V] | 275V AC |
| Napojen lukumäärä | 1P |
| Salamavirta (Iimp/In) [kA] | 30 kA |
| Merkki | SIMTEC |
| Suojaustaso (Up) [kV] | 1,5 kV |
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.