Sofar akkumoduuli 2,56 kWh GTX3000HV
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Sofar Akkumoduuli 2.56kWh GTX3000HV
GTX3000HV SOFAR on edistynyt energian varastointiakkumoduuli, jonka kapasiteetti on 2,56 kWh.
Tämä korkeajännitteinen litiumakkujärjestelmä on suunniteltu skaalautuvuuden ja joustavuuden huomioiden. Telineeseen ripustettava rakenne mahdollistaa helpon asennuksen ja käytettävissä olevan tilan optimaalisen hyödyntämisen.
Neljästä kymmeneen moduulin konfigurointimahdollisuuden sekä enintään neljän rinnankytketyn ohjausyksikön ansiosta käyttäjillä on täysi hallinta energiajärjestelmänsä kapasiteetista ja suorituskyvystä. Monitasoinen energianhallinta takaa resurssien tehokkaan käytön, ja korkea käyttöikä 6000 syklillä takaa pitkäaikaisen luotettavuuden.
Oikean toiminnan varmistamiseksi vaaditaan vähintään neljä moduulia sekä ohjausyksikkö jalustalla. Näin käyttäjät voivat mukauttaa energian varastointijärjestelmänsä yksilöllisiin tarpeisiinsa varmistaen luotettavuuden ja toiminnan tehokkuuden.
Tekniset parametrit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sarja ja tyyppi | Energian varastointiakkumoduuli 2,56kWh GTX3000HV SOFAR |
| Akkutyyppi | litiumioni |
| Malli | GTX3000HV |
| Akun nimellisjännite | 51,2 VDC |
| Paino | 30 kg |
| Varastointilämpötila [°C] | ≤25℃, 12 kuukautta ≤35℃, 6 kuukautta ≤45℃, 3 kuukautta |
| Akun kapasiteetti [Ah] | 50 Ah |
| DOD | < 90 % |
| Sertifikaatit | UN38,3, IEC62619, IEC62040- 1, SAA |
| Jäähdytys | luonnollinen |
| Viestintä | CAN |
| Skaalautuvuus | Min. 4 moduulia/ Maks. 10 moduulia |
| Etädiagnostiikka | Kyllä |
| Tietojen seuranta reaaliajassa | Kyllä |
| Käyttöikä | 6000 sykliä@ 80% DOD / 25℃ / 0,5C, 60% EOL |
| Nimellislatausvirta [A] | 25 A |
| Maksimilatausvirta [A] | 30 A |
| Nimellispurkausvirta [A] | 25 A |
| Maksimipurkausvirta [A] | 30 A |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.