Solplanet Hybridi Verkkovaihtosuuntaaja 12kW 3-Vaiheinen 3MPPT
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Solplanet Verkkoinvertteri PV 12kW 3-Vaiheinen 3MPPT Hybridi
Solplanet PV-verkkoinvertteri 12KW 3F 3MPPT hybridi ASW12KH-T3 ASW H-T2/T3 -sarjasta on erinomainen valinta asuinrakennuksiin sekä pieniin kaupan ja teollisuuden yrityksiin.
Integroidun älykkään ohjelmiston ansiosta sinulla on täysi hallinta akun toiminnasta, mukaan lukien DOD-tilat, käyttöaika ja tehon asetukset. Invertterimme tarjoavat myös erittäin lyhyen UPS-tilaan siirtymisajan, alle 10 ms, mikä takaa salamannopean reagoinnin sähkökatkon sattuessa. Asennus on helppoa Phoenix Contact -liittimien ansiosta, jotka eivät vaadi työkaluja.
Lisäksi laitteemme on IP66-sertifioitu, mikä tarkoittaa, että ne voidaan asentaa sekä sisätiloihin että ulkotiloihin, taaten luotettavuuden ja kestävyyden.
Tulo (DC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Aurinkopaneelien maksimiteho | 18000 Wp |
| Maksimi tulojännite | 1100 V |
| MPPT-jännitealue / Nimellinen tulojännite | 200 V - 950 V / 630 V |
| Minimi tulojännite / Käynnistysjännite | 60 V / 180 V |
| Itsenäisten MPPT-tulojen / PV-moduuliketjujen määrä | 3/ 1 |
| Maksimi tulovirta per MPPT | 16 A |
| Maksimi oikosulkuvirta per MPPT | 24 A |
Akun tulo (DC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Akun jännitealue | 120 V - 600 V |
| Maksimi lataus-/purkausteho | 12000 W |
| Maksimi latausvirta / Purkausvirta | 30 A |
| Kennotyyppi | LiFePO4 |
AC-lähtö (verkkoon kytketty)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| AC-jännitealue / Nimellinen AC-jännite | 270 V - 480 V / 3/N/PE, 220 / 380 V; 230 / 400 V; 240 / 415 V |
| Nimellinen verkon AC-taajuus | 50 Hz / 60 Hz |
| Verkon AC-taajuusalue | 45 ~ 55 Hz / 55 ~ 65 Hz |
| Nimellinen näennäisteho | 12000 VA |
| Nimellinen verkon lähtövirta (@ 400V) / Maks. verkon lähtövirta | 17,4 A / 19,2 A |
| Harmonisten vääristymien kerroin THDi (nimellisteholla) | < 3% |
AC-tulo
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellinen verkkojännite | 3/N/PE, 220 / 380 V; 230 / 400 V; 240 / 415 V |
| Nimellinen verkkotaajuus | 50 Hz / 60 Hz |
| Maksimi tuloteho verkosta | 24000 W |
| Maksimi tulovirta verkosta | 34,8 A |
EPS-lähtö
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellinen lähtöjännite | 3/N/PE, 220 / 380 V; 230 / 400 V; 240 / 415 V |
| Nimellinen lähtötaajuus | 50 Hz / 60 Hz |
| Nimellinen näennäisteho | 12000 VA |
| Huippu näennäisteho | Nimellistehon ylitys 100% 10 sekunnin ajan |
| Nimellisvirta (@ 400V) | 17,4 A |
| Maksimi kytkentäaika | < 10 ms |
| Lähdön THDv (lineaarisella kuormalla) | 2% |
Hyötysuhde
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| MPPT-hyötysuhde | 99,9% |
| Euro-hyötysuhde / Maks. hyötysuhde | 97,9 % / 98,4 % |
Suojaukset
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| DC-erotuskytkin (tyyppi II) (EN/IEC 61643-11 mukaan) | Vakio-ominaisuudet |
| Läpäisyn havaitseminen | Vakio-ominaisuudet |
| Suojaus PV-ketjujen / akun tulon käänteistä napaisuutta vastaan | Vakio-ominaisuudet |
| GFCI-suojaus | Vakio-ominaisuudet |
| Vikavirtayksikkö kaikissa navoissa | Vakio-ominaisuudet |
| AC-oikosulkusuojaus | Vakio-ominaisuudet |
| Saarekekäytön suojaus | Vakio-ominaisuudet |
Ominaisuudet
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Käyttöliittymä | LED & Sovellus |
| BMS-viestintä | CAN |
| Mittarin viestintä | RS485 |
| Viestintäliitäntä | Wifi / LAN |
| Digitaalinen lähtö (potentiaalivapaa kosketin) / lähtöjen määrä | Vakio-ominaisuudet / 2 |
| Digitaalinen tulo (potentiaalivapaa kosketin) / tulojen määrä | Vakio-ominaisuudet / 4 |
| Integroitu tehonsäätö / viennin tehonsäätö | Vakio-ominaisuudet |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.