Solplanet Verkkoinvertteri PV 13kW 3-vaiheinen 2MPPT
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Solplanet Verkkoinvertteri PV 13kW 3-Vaiheinen 2MPPT
Solplanet ASW LT 13K-LT-G2 PRO 3F 13KW 2MPPT PV-verkkoinvertteri ASW 3-20K LT-G2 -sarjasta on moderni ja innovatiivinen ratkaisu hajautettuihin aurinkosähköjärjestelmiin, joita käytetään kodeissa, suurissa kaupallisissa kohteissa sekä teollisuudessa.
Nämä kolmivaiheisen invertterit on optimoitu nykyaikaisille, suuremmille aurinkopaneeleille.
Kaksi riippumatonta maksimitehopisteen seurantalaitetta (MPP) sekä enimmäistulojännite 32 A kullekin kahdelle MPPT-kanavalle mahdollistavat aurinkosähköasennuksen optimaalisen hyödyntämisen, erityisesti valittaessa bifakiaalisia suuremman pinta-alan paneeleja. Laaja MPPT-alue mahdollistaa järjestelmän mukauttamisen jopa 150 %:n energiaylimäärään, mikä takaa korkean tehokkuuden ja suuremman joustavuuden erilaisissa olosuhteissa.
Kompakti seinäasennuskiinnike IP66-suojaluokalla takaa järjestelmän kestävyyden myös vaativissa sääolosuhteissa. Lisäksi älykäs pilvipalvelussa toimiva valvontasovellus mahdollistaa käyttäjien seurata aurinkosähköjärjestelmän toimintaa mistä tahansa.
Tulo (DC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Aurinkopaneelien maksimiteho | 19500 Wp STC |
| Maksimi tulojännite | 1100 V |
| MPPT-jännitealue / Nimellinen tulojännite | 150 V - 1000 V / 630 V |
| Minimaalinen tulojännite | 125 V |
| Käynnistysjännite | 180 V |
| Maksimaalinen käyttövirta | 32 A / 20 A |
| Maksimaalinen oikosulkuvirta | 48 A / 30 A |
| MPPT-tulojen määrä / PV-sarjojen määrä yhtä MPPT-tuloa kohden | 2 / A:2; B:1 |
Lähtö (AC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho | 13000 W |
| Maksimaalinen AC-näennäisteho | 13000 VA |
| Nimellinen AC-jännite | 220 V / 380 V - 230 V / 400 V - 240 V / 415 V |
| AC-jännitealue | 160 - 300 V |
| Verkon AC-taajuus / Taajuusalue | 50 Hz / 45 Hz - 55 Hz; 60 Hz / 55 Hz - 65 Hz |
| Maksimaalinen lähtövirta | 20.7 A |
| Säädettävä tehokerroin | 0.8 ylimagnetointi - 0.8 alimagnetointi |
| Syöttövaiheet | 3 / 3-N-PE |
| Harmonisten vääristymä (THD) nimellisteholla | < 3% |
Hyötysuhde ja suojaukset
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Maksimaalinen hyötysuhde / Eurooppalainen hyötysuhde | 98.6% / 98.2% |
| DC-erotuskytkin | Vakiotoiminnot |
| Maasulun tunnistus / Verkon valvonta | Vakiotoiminnot |
| DC-napasuojaus / AC-oikosulkusuojaus | Vakiotoiminnot |
| Moninapainen vikavirtavalvonta | Vakiotoiminnot |
| Suojaluokka (IEC 62109-1 mukaan) / Ylijänniteluokka (IEC 62109-1 mukaan) | 1 / AC: III; DC: ll |
Standardit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sertifikaatit ja hyväksynnät (lisää saatavilla pyynnöstä) | CE, EN50549, IEC62109, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC60068, IEC61000, AS/NZS4777, C10/C11 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.