Solplanet Verkkoinvertteri PV 45kW 3-Vaiheinen 4MPPT
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Solplanet ASW LT 45K-LT-G2 3F 45KW 4MPPT verkkoinvertteri
Solplanet ASW LT 45K-LT-G2 3F 45KW 4MPPT verkkoinvertteri on luotettava, helppo asentaa ja käyttäjäystävällinen ratkaisu aurinkosähköjärjestelmääsi.
- Helppo asentaa: Kaksinkertaisen kahvan ja seinäasennusmahdollisuuden ansiosta tämän inverterin asennus on yksinkertaista ja nopeaa, vaatien vain vakiotyökaluja. Lisäksi nopea WiFi-konfigurointi erillisen sovelluksen kautta helpottaa asennusta.
- Luotettava: Täyttää kansainväliset laatustandardit varmistaen toiminnan luotettavuuden. Laajalla DC/AC-ylimitoitusalueella ja IP65-suojausluokalla varustettu, mahdollistaen ulkokäytön.
- Käyttäjäystävällinen: Älykäs valvonta helppokäyttöisen sovelluksen avulla mahdollistaa kätevän järjestelmän hallinnan. Sen huomaamaton ulkonäkö sopii mihin tahansa paikkaan ja useat MPPT-seurannat takaavat mukavan asennuksen.
Tulo (DC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Aurinkopaneelien maksimiteho | 67500 Wp STC |
| Maksimi tulojännite | 1100 V |
| MPP-jännitealue / nimellistulojännite | 200 V - 1000 V / 630 V |
| Minimi tulojännite | 200 V |
| Käynnistysjännite | 250 V |
| Maksimi tulovirta | 26 A |
| Maksimi oikosulkuvirta | 40 A |
| Riippumattomien MPP-tulojen / aurinkopaneelisarjojen määrä yhdessä MPP-tulossa | 4 / 2 |
Lähtö (AC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho | 45000 W |
| Maksimi näennäisteho AC | 45000 VA |
| Nimellisjännite AC | [[220 V / 380 V 230 V / 400 V]] |
| AC-jännitealue | 180 - 305 V / 312 - 528 V |
| Verkon AC-taajuus / taajuusalue | [[50 Hz / 45 Hz - 55 Hz 60 Hz / 55 Hz - 65 Hz]] |
| Nimellisverkkotaajuus / nimellisjännite | 50 Hz / 230 V |
| Maksimi lähtövirta / nimellislähtövirta | 75,0 A |
| Tehokerroin nimellisteholla / säädettävä vaiheensiirtokerroin | 1 / 0,8 ylimagnetointi - 0,8 alimagnetointi |
| Syöttövaiheiden määrä / AC-liitäntä | 3 / 3-N-PE |
| Harmonisten vääristymä (THD) nimellisteholla | <=3 % |
Hyötysuhde ja suojaus
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Maksimi hyötysuhde / eurooppalainen hyötysuhde | 98,6 % / 98,3 % |
| Tulosuojaus | Vakiotoiminnot |
| Maasulkuvalvonta / verkkomonitorointi | Vakiotoiminnot |
| DC-napasuojaus / AC-oikosulkusuojaus | Vakiotoiminnot |
| Moninapainen vikavirtavalvonta | Vakiotoiminnot |
| Älykäs sarjavalvonta | Vakiotoiminnot |
| DC-ylijännitesuoja (tyyppi II) / AC-ylijännitesuoja | Vakiotoiminnot |
| Suojausluokka (IEC 62109-1 mukaan) / ylijänniteluokka (IEC 62109-1 mukaan) | 1 / AC: III; DC: II |
Standardit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sertifikaatit ja hyväksynnät (lisää saatavilla pyynnöstä) | CE, EN50549, IEC62109, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC61000, AS/NZS4777, C10/C11 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.