Solplanet Verkkomuuntaja PV 17kW 3-Vaiheinen 2MPPT
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Solplanet Verkkoinvertteri PV 17kW 3-Vaiheinen 2MPPT
Solplanet ASW LT 17K-LT-G2 PRO 3F 17KW 2MPPT PV-verkkoinvertteri ASW 3-20K LT-G2 -sarjasta on moderni ja innovatiivinen ratkaisu hajautettuihin aurinkosähköjärjestelmiin, joita käytetään kodeissa, suurissa liiketiloissa ja teollisuudessa.
Nämä kolmivaihevaihtosuuntaajat sopivat täydellisesti nykyaikaisiin, suurempiin aurinkopaneeleihin.
Kaksi riippumatonta maksimitehopisteen seurantalaitetta (MPP) sekä enintään 32 A:n tulojännite kullekin kahdelle MPPT-kanavalle mahdollistavat aurinkosähköjärjestelmän optimaalisen hyödyntämisen, erityisesti valittaessa suuremman pinta-alan bifacial-paneeleja. Laaja MPPT-alue mahdollistaa järjestelmän mukauttamisen jopa 150 %:n ylijäämäteholle, mikä takaa korkean hyötysuhteen ja suuremman joustavuuden erilaisissa olosuhteissa.
Kompakti seinäkiinnike IP66-suojaluokalla takaa järjestelmän kestävyyden myös vaativissa sääolosuhteissa. Lisäksi älykäs pilvipohjainen seurantasovellus mahdollistaa käyttäjien seurata aurinkosähköjärjestelmän toimintaa mistä tahansa.
Tulo (DC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Aurinkopaneelien maksimiteho | 25500 Wp STC |
| Maksimi tulojännite | 1100 V |
| MPPT-jännitealue / Nimellinen tulojännite | 150 V - 1000 V / 630 V |
| Minimi tulojännite | 125 V |
| Käynnistysjännite | 180 V |
| Maksimi käyttövirta | 32 A / 32 A |
| Maksimi oikosulkuvirta | 48 A / 48 A |
| MPPT-tulojen määrä / PV-ketjujen määrä yhtä MPPT-tuloa kohden | 2 / A:2; B:2 |
Lähtö (AC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho | 17000 W |
| Maksimi näennäisteho AC | 17000 VA |
| Nimellinen AC-jännite | 220 V / 380 V - 230 V / 400 V - 240 V / 415 V |
| AC-jännitealue | 160 - 300 V |
| Verkon AC-taajuus / Taajuusalue | 50 Hz / 45 Hz - 55 Hz; 60 Hz / 55 Hz - 65 Hz |
| Maksimi lähtövirta / Nimellinen lähtövirta | 27,1 A |
| Säädettävä tehokerroin | 0,8 ylimagnetointi - 0,8 alimagnetointi |
| Syöttövaiheet | 3 / 3-N-PE |
| Harmonisten vääristymien kokonaismäärä (THD) nimellisteholla | < 3% |
Hyötysuhde ja suojaus
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Maksimihyötysuhde / Eurooppalainen hyötysuhde | 98,6% / 98,2% |
| DC-erotuskytkin | Vakiotoiminnot |
| Läpäisyn havaitseminen / Verkon valvonta | Vakiotoiminnot |
| Suojaus väärää DC-napaisuutta vastaan / AC-oikosulkusuojaus | Vakiotoiminnot |
| Moninapainen vikavirtavalvonta | Vakiotoiminnot |
| Suojaluokka (IEC 62109-1 mukaan) / Ylijänniteluokka (IEC 62109-1 mukaan) | 1 / AC: III; DC: ll |
Standardit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sertifikaatit ja hyväksynnät (lisää saatavilla pyynnöstä) | CE, EN50549, IEC62109, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC60068, IEC61000, AS/NZS4777, C10/C11 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.