Solplanet Verkkovaihtosuuntaaja 110kW 3-vaiheinen 10MPPT
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Solplanet Verkkoinvertteri PV 110kW 3-Vaihe 10MPPT
Solplanet ASW LT 110K-LT 3F 110KW 10MPPT PV-verkkoinvertteri on edistynyt työkalu aurinkopaneelien aurinkoenergiasta sähköenergiaksi muuntamiseen maksimiteholla 110 kW.
Se on erinomainen vaihtoehto asennuksiin, joissa on suurempi aurinkoenergiavaltainen tarve. Edistyneiden ominaisuuksiensa, kuten WiFi-liitännän ja online-seurannan ansiosta, se mahdollistaa jatkuvan valvonnan ja järjestelmän toiminnan optimoinnin. Lisäksi sen sääolosuhteille kestävyys tekee siitä ihanteellisen ratkaisun ulkona sijaitseville aurinkosähköasennuksille.
Tulo (DC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Aurinkopaneelien maksimiteho | 165000 Wp STC |
| Maksimi tulojännite | 1100 V |
| MPPT-jännitealue / Nimellinen tulojännite | 200V - 1000 V / 630 V |
| Minimi tulojännite | 200 V |
| Käynnistystulojännite | 250 V |
| Maksimi tulotyövirta | 32 A |
| Maksimi oikosulkuvirta | 48 A |
| MPPT-tulojen lukumäärä / PV-moduuliketjujen lukumäärä yhtä MPPT-tuloa kohden | 10/2 |
Lähtö (AC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellinen teho | 110000 W |
| Maksimi näennäisteho AC | 121000 VA2 |
| Nimellinen AC-jännite | 220 V / 380 V | 230 V / 400 V |
| AC-jännitealue | 180 V - 305 V / 312 V - 528 V |
| AC-verkon jännitteen taajuus / Taajuusalue | 50 Hz / 45 Hz - 55 Hz | 60 Hz / 55 Hz - 65 Hz |
| Nimellinen AC-lähtövirta | 158,8 A |
| Maksimi lähtövirta | 174,7 A |
| Säädettävä tehokerroin | 0,8 ylimagnetointi - 0,8 alimagnetointi |
| Syöttövaiheiden lukumäärä | 3 / 3-N-PE |
| Harmonisten vääristymä (THD) nimellisteholla | <3% |
Hyötysuhde ja suojaukset
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Maksimi hyötysuhde / Eurooppalainen hyötysuhde | 98,6 % / 98,4 % |
| DC-erotuskytkin | Vakio-ominaisuudet |
| Maasulun havaitseminen / Verkon valvonta | Vakio-ominaisuudet |
| DC-käänteisnapaisuussuojaus / AC-oikosulkusuojaus | Vakio-ominaisuudet |
| Moninapainen vikavirtaseuranta | Vakio-ominaisuudet |
| DC-ylijännitesuojaus | Tyyppi II |
| AC-ylijännitesuojaus | Tyyppi II |
| Kaikkiin napoihin herkkä vikavirtayksikkö | Vakio-ominaisuudet |
| Saarekekäytön suojaus | Vakio-ominaisuudet |
| Suojausluokka (IEC 62109-1 mukaan) / Ylijänniteluokka (IEC 62109-1 mukaan) | 1 / AC: III; DC: ll |
Ominaisuudet
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| DC-liitin | Phoenix Contact |
| AC-liitin | OT/DT-liitinpääte (Max. 240 mm2) |
| Asennustapa | Seinäkiinnike |
| LED-merkkivalot (tila / vika / viestintä) | Vakio-ominaisuudet |
| Viestintäliitäntä | Wi-Fi / RS485 |
| Sertifikaatit ja hyväksynnät (lisää saatavilla pyynnöstä) | CE, IEC 62109-1/2, IEC 61727, IEC 62116 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.