Solplanet Verkkovaihtosuuntaaja PV 20kW 3-vaiheinen 2MPPT
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Solplanet Verkkoinvertteri PV 20kW 3-Vaiheinen 2MPPT
Solplanet ASW LT 20K-LT-G2 PRO 3F 20KW 2MPPT PV-verkkoinvertteri ASW 3-20K LT-G2 -sarjasta on moderni ja innovatiivinen ratkaisu hajautettuihin aurinkosähköjärjestelmiin, joita käytetään kodeissa, suurissa kaupallisissa kohteissa sekä teollisuudessa.
Nämä kolmivaihevertterit soveltuvat täydellisesti nykyaikaisiin, suurempiin aurinkopaneeleihin.
Kaksi riippumatonta maksimitehopisteen seurantalaitetta (MPP) sekä enintään 32 A:n tulojännite kummallekin kahdesta MPPT-kanavasta mahdollistavat aurinkosähköjärjestelmän optimaalisen hyödyntämisen, erityisesti valittaessa suuremman pinta-alan bifacial-paneeleja. Laaja MPPT-alue mahdollistaa järjestelmän mukauttamisen jopa 150 %:n ylikuormitukseen, mikä takaa korkean hyötysuhteen ja suuremman joustavuuden erilaisissa olosuhteissa.
Kompakti seinäkiinnike IP66-suojaluokalla takaa järjestelmän kestävyyden myös vaativissa sääolosuhteissa. Lisäksi älykäs pilvipohjainen valvontasovellus mahdollistaa käyttäjien seurata aurinkosähköjärjestelmän toimintaa mistä tahansa.
Tulo (DC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Aurinkopaneelien maksimiteho | 30000 Wp STC |
| Maksimi tulojännite | 1100 V |
| MPPT-jännitealue / Nimellistulojännite | 150 V - 1000 V / 630 V |
| Minimi tulojännite | 125 V |
| Käynnistysjännite | 180 V |
| Maksimi käyttövirta sisääntulossa | 32 A / 32 A |
| Maksimi oikosulkuvirta | 48 A / 48 A |
| MPPT-tulojen määrä / PV-sarjojen määrä yhtä MPPT-tuloa kohden | 2 / A:2; B:2 |
Lähtö (AC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho | 20000 W |
| Maksimi näennäisteho AC | 20000 VA |
| Nimellisjännite AC | 220 V / 380 V - 230 V / 400 V - 240 V / 415 V |
| AC-jännitealue | 160 - 300 V |
| Verkon AC-taajuus / Taajuusalue | 50 Hz / 45 Hz - 55 Hz; 60 Hz / 55 Hz - 65 Hz |
| Maksimi lähtövirta | 31,9 A |
| Säädettävä tehokerroin | 0,8 ylimagnetointi - 0,8 alimagnetointi |
| Syöttövaiheiden määrä | 3 / 3-N-PE |
| Harmonisten vääristymä (THD) nimellisteholla | < 3% |
Hyötysuhde ja suojaus
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Maksimi hyötysuhde / Eurooppalainen hyötysuhde | 98,6% / 98,2% |
| DC-erotuskytkin | Vakiotoiminnot |
| Maasulun havaitseminen / Verkon valvonta | Vakiotoiminnot |
| Suojaus väärää napakytkentää vastaan DC / AC-oikosulkusuojaus | Vakiotoiminnot |
| Moninapainen vikavirtavalvonta | Vakiotoiminnot |
| Suojausluokka (IEC 62109-1 mukaan) / Ylijänniteluokka (IEC 62109-1 mukaan) | 1 / AC: III; DC: ll |
Standardit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sertifikaatit ja hyväksynnät (lisää saatavilla pyynnöstä) | CE, EN50549, IEC62109, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC60068, IEC61000, AS/NZS4777, C10/C11 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.