Solplanet Verkkovaihtosuuntaaja PV 3kW 3-vaiheinen 2MPPT
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Solplanet Verkkoinvertteri PV 3kW 3-Vaiheinen 2MPPT
Solplanet ASW LT 3K-LT-G2 PRO 3F 3KW 2MPPT PV-verkkoinvertteri ASW 3-20K LT-G2 -sarjasta on moderni ja innovatiivinen ratkaisu hajautettuihin aurinkosähköjärjestelmiin, joita käytetään kodeissa, suurissa kaupallisissa kohteissa sekä teollisuudessa.
Nämä kolmivaiheisia invertterit on optimoitu nykyaikaisille, suuremmille aurinkopaneeleille.
Kaksi riippumatonta maksimitehopisteen seurantalaitetta (MPP) sekä maksimi tulovirta 32 A kummallakin kahdesta MPPT-kanavasta mahdollistavat aurinkosähköjärjestelmän optimaalisen hyödyntämisen, erityisesti valittaessa bifakiaalisia paneeleja, joilla on suurempi pinta-ala. Laaja MPPT-alue mahdollistaa järjestelmän sovittamisen jopa 150 %:n ylimitoitukseen, mikä takaa korkean hyötysuhteen ja suuremman joustavuuden erilaisissa olosuhteissa.
Kompakti seinäasennus IP66-suojaluokalla varmistaa järjestelmän kestävyyden myös vaativissa sääolosuhteissa. Lisäksi älykäs pilvipalvelussa toimiva seurantasovellus mahdollistaa käyttäjien seurata aurinkosähköjärjestelmän toimintaa mistä tahansa.
Tulo (DC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Aurinkopaneelien maksimiteho | 4500 Wp STC |
| Maksimi tulojännite | 1100 V |
| MPPT-jännitealue / Nimellinen tulojännite | 150 V - 1000 V / 630 V |
| Minimi tulojännite | 125 V |
| Käynnistysjännite | 180 V |
| Maksimi tulokäyttövirta | 16 A / 16 A |
| Maksimi oikosulkuvirta | 25 A / 25 A |
| MPPT-tulojen määrä / PV-sarjojen määrä yhtä MPPT-tuloa kohden | 2 / A:1; B:1 |
Lähtö (AC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho | 3000 W |
| Maksimi näennäisteho AC | 3000 VA |
| Nimellinen AC-jännite | 220 V / 380 V; 230 V / 400 V; 240 V / 415 V |
| AC-jännitealue | 160 V - 300 V |
| Verkon AC-taajuus / Taajuusalue | 50 Hz / 45 Hz - 55 Hz; 60 Hz / 55 Hz - 65 Hz |
| Maksimi lähtövirta | 4,8 A |
| Säädettävä tehokerroin | 0,8 ylimagnetointi - 0,8 alimagnetointi |
| Syöttövaiheet | 3 / 3-N-PE |
| Harmonisten särökerroin (THD) nimellisteholla | < 3% |
Hyötysuhde ja suojaus
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Maksimihyötysuhde / Eurooppalainen hyötysuhde | 98,3% / 97,9% |
| DC-erotuskytkin | Vakiotoiminnot |
| Maasulun tunnistus / Verkon valvonta | Vakiotoiminnot |
| DC-käänteisnapaisuussuojaus / AC-oikosulkusuojaus | Vakiotoiminnot |
| Moninapainen vikavirtavalvonta | Vakiotoiminnot |
| Suojaluokka (IEC 62109-1 mukaan) / Ylijänniteluokka (IEC 62109-1 mukaan) | 1 / AC: III; DC: II |
Standardit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sertifikaatit ja hyväksynnät (lisää saatavilla pyynnöstä) | [[CE, EN50549, G98/99, VDE-AR-N4105, AS/NZS 4777, C10/C11, VFR 2014 & UTE C15, IEC62109, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC60068, IEC61000, NB/T 32004]] |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.