Solplanet Verkkovaihtosuuntaaja PV 50kW 3-vaiheinen 5MPPT
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Solplanet Verkkoinvertteri PV 50kW 3-Vaiheinen 5MPPT
Solplanet ASW LT 50K-LT-G2 PRO 3F 50KW 5MPPT PV-verkkoinvertteri tarjoaa luotettavan suorituskyvyn vaativissa ympäristöolosuhteissa.
Tämä kolmivaiheinen invertteri tarjoaa tehokkaan suorituskyvyn, nopean asennuksen, helpon käyttöönoton sekä pitkäaikaisen luotettavuuden, ihanteellinen suuriin kaupallisiin ja teollisiin PV-järjestelmiin.
Mahdollisuus liittää 5 itsenäistä seurattua MPPT:tä, joiden tulojännite on 32A kukin, sekä laaja MPPT-alue takaavat energiantuotannon optimoinnin ja sovelluksen joustavuuden.
Tulo (DC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Aurinkopaneelien maksimiteho | 75000 Wp STC |
| Maksimi tulojännite | 1100 V |
| MPPT-jännitealue / Nimellinen tulojännite | 200 V - 1000 V / 620 V |
| Minimi tulojännite | 200 V |
| Käynnistysjännite | 250 V |
| Maksimi tulovirta | 32 A |
| Maksimi oikosulkuvirta | 48 A |
| MPPT-tulojen määrä / PV-moduuliketjujen määrä yhtä MPPT-tuloa kohden | 5 / 2 |
Lähtö (AC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho | 50000 W |
| Nimellinen näennäisteho / Maksimi AC-näennäisteho | 50000 VA |
| Nimellinen AC-jännite | [[220 V / 380 V 230 V / 400 V]] |
| AC-jännitealue | 180 V - 305 V / 312 V - 528 V |
| Verkon AC-taajuus / taajuusalue | 50 Hz / 45 Hz - 55 Hz; 60 Hz / 55 Hz - 65 Hz |
| Maksimi lähtövirta | 80 A |
| Säädettävä tehokerroin | 0,8 ylimagnetointi - 0,8 alimagnetointi |
| Syöttövaiheet | 3 / 3-N-PE |
| Harmonisten vääristymien kokonaismäärä (THD) nimellisteholla | <= 3% |
Hyötysuhde ja suojaukset
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Maksimi hyötysuhde / eurooppalainen hyötysuhde | 98,6% / 98,3% |
| DC-erotuskytkin | Vakiotoiminto |
| Maasulun havaitseminen / Verkon valvonta | Vakiotoiminto |
| DC-käänteisnapaisuussuojaus / AC-oikosulkusuojaus | Vakiotoiminto |
| Moninapainen vikavirtavalvonta | Vakiotoiminto / Tyyppi II |
| Suojausluokka (IEC 62109-1 mukaan) / Ylijänniteluokka (IEC 62109-1 mukaan) | 1 / AC: III; DC: II |
Ominaisuudet
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| DC-liitin | Phoenix Contact |
| AC-liitin | Plug-in-tyyppinen liitin |
| Asennustapa | Seinäkiinnike |
| LED-merkkivalot (tila / vika / viestintä) | Vakiotoiminto |
| Viestintäliitäntä | Wi-Fi / 4G / RS485 |
| Sertifikaatit ja hyväksynnät (lisää saatavilla pyynnöstä) | CE, EN50549, IEC62109, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC61000, NB/T 32004 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.