Solplanet verkkomuuntaja 20kW 3-vaiheinen 2MPPT AFCI
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Solplanet ASW LT 20K-LT-G2 PRO AFCI 3-vaiheinen 20 kW 2MPPT verkkoinvertteri
Solplanet ASW LT 20K-LT-G2 PRO AFCI 3-vaiheinen 20 kW 2MPPT verkkoinvertteri on edistynyt laite, joka on suunniteltu muuntamaan aurinkoenergiaa sähköenergiaksi 20 kW:n teholla.
Se on ihanteellinen ratkaisu suurempiin aurinkosähköasennuksiin tarjoten korkean hyötysuhteen ja luotettavuuden. Edistyneiden ominaisuuksien, kuten WiFi-liitännän ja online-seurannan ansiosta, se mahdollistaa jatkuvan järjestelmän toiminnan valvonnan ja optimoinnin. Lisäksi sen kestävyys sääolosuhteita vastaan tekee siitä ihanteellisen ulkoasennuksiin.
Tulo (DC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Aurinkopaneelien maksimiteho | 30000 Wp STC |
| Maksimi tulojännite | 1100 V |
| MPPT-jännitealue / Nimellinen tulojännite | 150 V - 1000 V / 630 V |
| Minimi tulojännite | 125 V |
| Käynnistysjännite | 180 V |
| Maksimi käyttövirta | 32 A |
| Maksimi oikosulkuvirta | 48 A |
| MPPT-tulojen määrä / PV-moduuliketjujen määrä yhtä MPPT-tuloa kohden | 2 / A:2; B:2 |
Lähtö (AC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho | 20000 W |
| Maksimi näennäisteho AC | 20000 VA |
| Nimellinen AC-jännite | 220 V / 380 V - 230 V / 400 V - 240 V / 415 V |
| AC-jännitealue | 160 - 300 V |
| Verkon AC-taajuus / Taajuusalue | [[50 Hz / 45 Hz - 55 Hz; 60 Hz / 55 Hz - 65 Hz]] |
| Maksimi lähtövirta | 31,9 A |
| Säädettävä tehokerroin | 1 / 0,8 johtava … 0,8 jäljessä |
| Syöttövaiheiden määrä | 3 / 3-N-PE |
| Harmonisten vääristymien kokonaiskerroin (THD) nimellisteholla | < 3% |
Hyötysuhde ja suojaukset
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Maksimi hyötysuhde / Eurooppalainen hyötysuhde | 98,6% / 98,2% |
| DC-erotuskytkin | Vakio-ominaisuus |
| Maasulun tunnistus / Verkon valvonta | Vakio-ominaisuus |
| DC-käänteisnapaisuussuojaus / AC-oikosulkusuojaus | Vakio-ominaisuus |
| Moninapainen vikavirtavalvonta | Vakio-ominaisuus |
| Valokaarisuojaus (AFCI) | Lisäominaisuus |
| Suojausluokka (IEC 62109-1 mukaan) / Ylijänniteluokka (IEC 62109-1 mukaan) | 1 / AC: III; DC: II |
Ominaisuudet
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| DC-liitin | Phoenix Contact |
| AC-liitin | Plug-in-tyyppinen liitin |
| Asennustapa | Seinäkiinnike |
| LED-merkkivalot (tila / vika / viestintä) | Vakio-ominaisuus |
| Viestintäliitäntä (RS485 / Wi-Fi / LAN / 4G) | Vakio-ominaisuus / vakio-ominaisuus / lisäominaisuus / lisäominaisuus |
| Sertifikaatit ja hyväksynnät (lisää saatavilla pyynnöstä) | CE, EN50549, IEC62109, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC60068, IEC61000, AS/NZS4777, C10/C11 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.