Solplanet verkkovaihtosuuntaaja 12kW 3-vaiheinen 2MPPT
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Solplanet Verkkoinvertteri PV 12kW 3-Vaiheinen 2MPPT
Solplanet ASW LT 12K-LT-G2 PRO 3F 12KW 2MPPT PV-verkkoinvertteri ASW 3-20K LT-G2 -sarjasta on moderni ja innovatiivinen ratkaisu hajautettuihin aurinkosähköjärjestelmiin, joita käytetään kodeissa, suurissa kaupallisissa kohteissa sekä teollisuudessa.
Nämä kolmivaihevaihtosuuntaajat sopivat täydellisesti nykyaikaisiin, suurempiin aurinkopaneeleihin.
Kaksi riippumatonta maksimitehopisteen seurantalaitetta (MPP) sekä maksimi tulovirta 32 A kullakin kahdella MPPT-kanavalla mahdollistavat aurinkosähköjärjestelmän optimaalisen hyödyntämisen, erityisesti valittaessa suuremman pinta-alan omaavia bifacial-paneeleja. Laaja MPPT-alue mahdollistaa järjestelmän mukauttamisen jopa 150 % ylijäämäteholle, mikä takaa korkean hyötysuhteen ja suuremman joustavuuden erilaisissa olosuhteissa.
Kompakti seinäkiinnike IP66-suojaluokalla takaa järjestelmän kestävyyden myös vaativissa sääolosuhteissa. Lisäksi älykäs pilvipohjainen seurantasovellus mahdollistaa käyttäjien seurata aurinkosähköjärjestelmän toimintaa mistä tahansa.
Tulo (DC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Aurinkopaneelien maksimiteho | 18000 Wp STC |
| Maksimi tulojännite | 1100 V |
| MPPT-jännitealue / Nimellinen tulojännite | 150 V - 1000 V / 630 V |
| Minimi tulojännite | 125 V |
| Käynnistysjännite | 180 V |
| Maksimi tulon käyttövirta | 32 A / 20 A |
| Maksimi oikosulkuvirta | 48 A / 30 A |
| MPPT-tulojen määrä / PV-sarjojen määrä yhtä MPPT-tuloa kohden | 2 / A:2; B:1 |
Lähtö (AC)
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho | 12000 W |
| Maksimi näennäisteho AC | 12000 VA |
| Nimellinen AC-jännite | 220 V / 380 V - 230 V / 400 V - 240 V / 415 V |
| AC-jännitealue | 160 V - 300 V |
| Verkon AC-taajuus / Taajuusalue | 50 Hz / 45 Hz - 55 Hz; 60 Hz / 55 Hz - 65 Hz |
| Maksimi lähtövirta / nimellinen lähtövirta | 19,1 A |
| Säädettävä tehokerroin | 0,8 ylimagnetointi - 0,8 alimagnetointi |
| Syöttövaiheet | 3 / 3-N-PE |
| Harmonisten vääristymä (THD) nimellisteholla | < 3% |
Hyötysuhde ja suojaus
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Maksimihyötysuhde / eurooppalainen hyötysuhde | 98,6% / 98,2% |
| DC-erotuskytkin | Vakiotoiminnot |
| Eristysvikatunnistus / Verkon valvonta | Vakiotoiminnot |
| DC-napasuojaus / AC-oikosulkusuojaus | DC-napasuojaus / AC-oikosulkusuojaus |
| Moninapainen vikavirtavalvonta | DC-napasuojaus / AC-oikosulkusuojaus |
| Suojaluokka (IEC 62109-1 mukaan) / Ylijänniteluokka (IEC 62109-1 mukaan) | 1 / AC: III; DC: ll |
Standardit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sertifikaatit ja hyväksynnät (lisää saatavilla pyynnöstä) | CE, EN50549, IEC62109, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC60068, IEC61000, AS/NZS4777, C10/C11 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.