Taipuisa PVC UV sähköputki 25/19 mm - 50m
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Taivutettava suojaputki PVC UV 25/19 aaltoputki 50m 05.104 ELEKTROPLAST STRÓŻA
Taivutettava suojaputki PVC UV 25/19 aaltoputki 50m 05.104 suojaa ja järjestää eristettyjä johtimia tai kaapeleita sähköjärjestelmissä.
Ne ovat erityisen hyödyllisiä alueilla, joissa on kohonnut palovaara, kuten ullakoilla tai yläkerroissa, sekä ulkoisissa asennuksissa, mikäli ne asennetaan uriin ja peitetään rappauslaastilla. Modifioidusta PVC:stä valmistetuilla putkilla ei ole UV-säteilyn kestävyyttä, ja niillä on liekin leviämistä estäviä ominaisuuksia. Niiden pääasiallinen käyttökohde on sähköasennukset kuivissa rakenteissa, kuten seinissä tai alaslasketuissa kattorakenteissa, jotka on valmistettu kipsilevyistä, sekä ullakoilla.
TEKNISET TIEDOT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellishalkaisija | 25 mm |
| Nimelliskoko tuumina | Muu |
| Ulkohalkaisija | 25 mm |
| Sisähalkaisija | 19 mm |
| Materiaali | Polyvinyylikloridi (PVC) |
| Puristuslujuus | 320 N |
| Käyttölämpötila-alue | -25 - 60 °C |
| Suojausluokka (IP) | Muu |
| Palon kestävyys UL94 mukaan | HB |
| UV-säteilyn kestävyys | Kyllä |
| Öljynkestävyys | Kyllä |
| Väri | Musta |
| Suojuksen materiaali | Ilman suojusta |
| Liekin leviäminen | Kyllä |
| Taivutettavuus | Joustava/taivutettava |
| Valmistajan sarja | RKLGV |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.