Ylijännitesuoja PV DC Tyyppi 2 (Luokka C) 1000V 2P 20kA 4,0kV
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Ylijännitesuoja PV DC Tyyppi 2 (C) 1000V 2P 20kA 4,0kV DC C2P 1000 VCX
Ylijännitesuoja PV DC Tyyppi 2 (C) 1000V 2P 20kA 4,0kV DC C2P 1000 VCX, tarkoitettu aurinkosähköjärjestelmiin (PV), on laite, joka tarjoaa ylijännitesuojauksen aurinkosähköjärjestelmille salamaniskuja vastaan.
Varustettu toimintatilan ilmaisimella, joka osoittaa vihreällä värillä aktiivisen suojauksen ja punaisella sen puuttumisen. Sisäänrakennetun lämpösuojauksen ansiosta se ei vaadi lisälämpösuojatoimenpiteitä, vaikka niiden käyttöä suositellaan. Ylijännitesuoja tyyppi VCX DC C 3P 1000 V soveltuu käytettäväksi PV-järjestelmissä.
TEKNISET TIEDOT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Tyyppi ja sarja | Aurinkosähkö DC ylijännitesuoja luokka C 2P 1000V Professional suojalaite PV tyyppi 2 DC C2P 1000 VCX |
| Suojaluokka | T2 |
| Rakenne | varistori |
| Vaadittu suojaus | 32 A |
| Liitäntä max | 35 mm² |
| Nimellisjännite | Un 1000 V DC |
| Maksimi käyttöjännite | Uc 1060 V DC |
| Nimellinen purkausvirta | In (8/20) 20 kA |
| Maksimi virta | Imax (8/20) 40 kA |
| Suojaustason jännite | Up <4,0 kV |
| Varastointilämpötila | -30/+70°C |
| Ympäristön lämpötila | -30/+50°C |
| Suojausluokka | IP20 |
| Pakkauksen paino | 0,1 kg |
| Verkolle | DC (Aurinkosähkö PV) |
| Suojalaitteen luokka | C (Tyyppi 2) |
| Napojen määrä | 2 |
| Nimellinen purkausvirta (In) | 6kA |
| Jännitteen suojaustaso | 1kV |
| Leveys moduulien lukumääränä | 2 |
| Suojausluokka IP | IP20 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniset tiedot
| Käyttökohde | DC (aurinkosähkö) |
| Ylijännitesuojan tyyppi (SPD-luokka) | T2 (C) |
| Nimellisjännite [V] | 1000V DC |
| Napojen lukumäärä | 2P |
| Salamavirta (Iimp/In) [kA] | 20 kA |
| Suojaustaso (Up) [kV] | 4,0 kV |
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.