Ylijännitesuoja SPBT12 Tyyppi 1+2 (Luokka B+C)
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Ylijännitesuoja Tyyppi 1+2 (B+C) 4P 12,5kA 1,5kV SPBT12/280/4 158331 EATON
Ylijännitesuoja, ylijännitesuojain B+C SPBT-12/280/4 Moeller on edistynyt ylijännitesuojajärjestelmä, joka yhdistää luokan B ja C rajoittimien ominaisuudet varistoreiden avulla yhdessä yksikössä.
Laite on tarkoitettu ensisijaisesti asuinkäyttöön ja varustettu visuaalisella vikatilan ilmaisutoiminnolla. Se tarjoaa maksimaalisen iskuvirran kestävyyden 12,5kA (10/350)µs ja on saatavilla eri kokoonpanoissa yhdestä neljään vaihetta, minimoiden ylijännitetasot alle 1,5kV:n arvoihin. Moderni ylijännitesuoja on suunniteltu tarjoamaan tehokkaan suojan suorien ja epäsuorien salamaniskujen sekä kytkentäylijännitteiden vaikutuksilta, ollen ihanteellinen ratkaisu koteihin ja asuinrakennuksiin.
Sarjat suositellaan asennettavaksi (tarkasteltuna syöttöpuolelta) ennen mittauslaitteita ja vikavirtasuojalaitteita. Näin estetään vikavirtasuojien virheellinen toiminta iskuvirran kulkiessa ylijännitesuojien laukeamisen aikana. Ennen ylijännitesuojia asennettu vikavirtasuoja altistuu iskuvirroille, jotka voivat johtaa sen tuhoutumiseen tai tarpeettomaan laukeamiseen.
- Ylijännitesuoja luokka IEC 61643-1 mukaan
- Tyyppitesti EN61643-1 standardin mukaan
- Nopea asennus kiskolle EN 50022 mukaisesti
- Ylijännitesuojissa SPB-25/440 ja SPB-60/400 kaasujen purkautuminen tapahtuu ulospäin - vaaditaan etäisyys palavista osista!
- Ylijännitesuoja luokka VDE 0675 normin mukaan, osa 6/A3 11.97
Ylijännitesuojat SP-B+C tulee asentaa:
- rakennuksiin, joissa on ulkoinen salamansuojajärjestelmä
- rakennuksiin, joissa on ulkoinen ilmajohto ja salamansuojajärjestelmä
- suojattuun kohteeseen, jossa salamansuojauksena käytetään sisäistä teräsrakennetta
- rakennuksiin, jotka syötetään kaapelijohdolla, kun etäisyys rakennuksen ja muuntajan välillä on pieni (mahdollisuus suuriin oikosulkuvirtoihin)
- kohteisiin ilman salamansuojausta korkeiden rakennusten läheisyydessä, kun kohteiden maadoitukset on yhdistetty
TEKNISET TIEDOT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Pakkauksen paino | 0,3 kg |
| Verkolle | TN |
| Suojaimen luokka | B+C (Tyyppi 1+2) |
| Napojen määrä | 4 |
| Nimellinen purkausvirta (In) | 12,5kA |
| Suurin sallittu käyttöjännite | 280 V |
| Suojataso nimellisvirtaiskulla | 1,5 kV |
| Käyttötaajuus | 50/60 Hz |
| Iskuvirta | 25 kA |
| Suojausluokka IP | IP20 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniset tiedot
| Käyttökohde | AC (verkko) |
| Ylijännitesuojan tyyppi (SPD-luokka) | T1+T2 (B+C) |
| Nimellisjännite [V] | 275V AC |
| Napojen lukumäärä | 4P |
| Salamavirta (Iimp/In) [kA] | 12,5 kA |
| Merkki | EATON |
| Suojaustaso (Up) [kV] | 1,5 kV |
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.