Zamel WiFi-energiamittari 3F+N kaksisuuntainen laskuri aurinkosähköjärjestelmiin
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Zamel Energianvalvontalaite WiFi 3F+N Kaksisuuntainen Mittari PV-järjestelmiin
WI-FI energianvalvontalaite 3F+N kaksisuuntainen mittari aurinkosähköjärjestelmiin PV TYYPPI: MEW-01 SUPLA ZAMEL-merkki mahdollistaa langattoman energiankulutuksen seurannan Wi-Fi-verkon kautta. Tämä on kolmivaiheinen laite, joka asennetaan sähkökeskukseen TH35 (DIN) -kiskoon ilman erityisiä sähkö- tai tietoliikenneinstallointeja.
Valvontalaite vie kaksi moduulia ja on varustettu 100A virtamuuntajilla sekä antennilla (sisältyy pakkaukseen). Tapauksissa, joissa antenni on asennettava sähkökeskuksen ulkopuolelle, erityisesti metallisten jakokeskusten yhteydessä, on käytettävä ulkoista antennia SMA-liittimellä. MEW-01 mahdollistaa myös energiankulutuksen mittaamisen yksivaiheisessa järjestelmässä.
Tärkeimmät ominaisuudet
- Yksinkertainen asennus: Toisin kuin perinteiset, monimutkaiset rakennusautomaatiojärjestelmät, jotka ovat suljettuja ja kalliita, usein vaatien varhaista asennusta rakentamisen aikana, SUPLA-laitteet ovat helppoja asentaa ja konfiguroida. Ne eivät vaadi lisäkaapelointia, mikä tekee niistä erittäin käytännöllisiä.
- SUPLA-yhteisö: SUPLA-tuotteet nauttivat aktiivisen käyttäjäyhteisön tuesta. Voit vaihtaa kommentteja, etsiä inspiraatiota ja tukea yhteisöfoorumeilta. Liity tuhansien tyytyväisten käyttäjien joukkoon.
- Pakkauksen sisältö: Pakkauksessa on 3 virtamuuntajaa, joiden kuormitettavuus on 100 A.
- Wi-Fi: SUPLA-laitteet kommunikoivat Wi-Fi-verkon kautta, mikä poistaa tarpeen investoida kalliisiin ohjaimiin. Voit yhdistää laitteisiin mistä päin maailmaa tahansa ilman ylimääräisten tietoliikennekaapeleiden asennusta.
- Energiankulutuksen mittaus: SUPLA-laitteet mahdollistavat sähköenergian kulutuksen sekä virran, jännitteen ja tehon mittaamisen kolmessa vaiheessa sekä yksittäisessä vaiheessa.
- Kodin hallinta: SUPLA-laitteiden avulla voit milloin tahansa tarkistaa sovelluksen kautta, oletko sammuttanut valot, lieden tai vedenkeitimen, mikä takaa mielenrauhan ja turvallisuuden.
- Pääsy tietoihin: Mahdollisuus lähettää ja käyttää mittaustietoja pilvessä. Lataa energiankulutusraportit Excel-tiedostoihin, seuraa kulutustietoja ja verkkoparametreja SUPLA-sovelluksessa myös kaaviomuodossa.
Tekniset tiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Valmistaja | ZAMEL |
| Automaatiojärjestelmä | SUPLA Zamel |
| Käyttöjännite | 230 V AC |
| Mitat | 9,2 × 13,8 × 2,2 cm |
| Suojausluokka | IP20 |
| Asennustapa | DIN-kisko |
| Malli | epäsuora/puoliepäsuora mittaus |
| Maksimi virta (Imax) | 100,000 A |
| Tariffien määrä | 1000 |
| Mitatun energian tyyppi | pätöteho ja loisteho |
| Tarkkuusluokka | A |
| Vaiheiden määrä | kolmivaiheinen nollajohtimella |
| Nimellisjännite | 3 x 230/400 V AC |
| Jännitteen toleranssi | – 20 % - 15 % |
| Nimellistehonotot | 1,5 W |
| Taajuus | 50/60 Hz |
| Mittaustarkkuus | Luokka 2 (±2 %) |
| Virtamuuntajien parametrit | 0,1 – 33,3 mA / 100 A |
| Käyttölämpötila-alue | –10 °C - 55 °C |
| Optinen käyttöjännitteen merkkivalo | LED-merkkivalo jokaiselle syöttövaiheelle |
| Johtimien maksimi poikkipinta-ala | 10 (johtimet enintään 2,5 mm²) |
| Tiedonsiirto | Wi-Fi 2,4 GHz 802.11 b/g/n |
| Toimintasäde | Wi-Fi-verkon kantama |
| Jänniteliittimet | V1; V2; V3; N |
| Virtamuuntajaliittimet | S1 S2 – I1; S1 S2 – I2; S1 S2 – I3 |
| Standardien mukaisuus | [[EN 61010-1, EN 50470-1, EN 50470-3, EN 301 489-17, ETSI EN 300 328, ETSI EN 301 489-1]] |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniset tiedot
| Nimellisvirta [A] | 100A |
| Vaiheiden lukumäärä | 3-fazowy |
| MID-sertifikaatti | Ei |
| Tiedonsiirto | Wi-Fi |
| Merkki | ZAMEL |
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.