Aurinkoinvertteri Fronius Symo Gen24 Plus 10kW 3-vaiheinen 2MPPT
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Fronius Verkkoinvertteri PV 10kW 3-Vaiheinen 2MPPT Symo Gen24 Plus
Fronius Symo Gen24 Plus PV-verkkoinvertteri 6KW 3F 2MPPT mahdollistaa energiavaraston liittämisen, mikä antaa mahdollisuuden varastoida aurinkoenergiaa ja käyttää sitä sähkönsyöttöön, lämmitykseen, jäähdytykseen sekä sähköajoneuvojen lataukseen. Fronius GEN24 Plus tarjoaa mahdollisuuden hyödyntää aurinkoenergiaa henkilökohtaisessa energiamurroksessa. Suunniteltu antamaan voimaa.
Fronius GEN24 Plus -invertterillä PV-järjestelmän sydämenä et ainoastaan aloita yksilöllistä energiamurrostasi, vaan hyödynnät myös aurinkoenergiaan potentiaalin ja edut täysimääräisesti.
Varavirtasyötön takaaminen jokaisessa tilanteessa on luotettavan energiansaannin tae. Fronius GEN24 Plus -laitteella voit valita "PV Point" -toiminnon ja "Full Backup" -toiminnon välillä, mikä tarkoittaa varavirtasyöttöä koko talolle.
Yksinkertainen asennus tarkoittaa ajan ja rahan säästöä. Nopean ja turvallisen asennuksen takaavat 180° pika-asennusruuvit, push-in-jousiliittimet sekä hyvin suunniteltu seinäasennusjärjestelmä.
Tulotiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| MPP-seurantalaitteiden lukumäärä | 2 |
| DC-tuloalueen jännitealue (Udc min - Udc max) | 80 - 1.000 V |
| Nimellinen tulojännite (Udc,r) | 610 V |
| Käynnistysjännite (Udc start) | 80 V |
| Hyödyllinen MPP-jännitealue | 80 - 800 V |
| Suurin hyödyllinen tulovirta (Idc max) | 12,5 A |
| PV-generaattorin suurin oikosulkuvirta (Isc pv) | 20 A |
| DC-liitäntöjen lukumäärä | 1 |
| Suurin hyödyllinen DC-teho | 6.000 W |
| PV-generaattorin enimmäisteho | 7.500 Wpeak |
Lähtötiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellinen AC-teho (Pac,r) | 10.000 W |
| Näennäisteho | 10.000 VA |
| Suurin lähtöteho | 10.000 VA |
| Nimellinen AC-lähtövirta (@ 220 / 230 V) | 14,5 A |
| Verkkoon liittäminen (Uac,r) | 3~ NPE 400/230 tai 3~ NPE 380/220 (+20%/-30%) V |
| Taajuus (taajuusalue fmin - fmax) | 50/60 (45 - 65) Hz |
| Harmonisten särökerroin | < 3,5 % |
| Tehokerroin (cos φac,r) | 0,7 - 1 ind./kap. |
PV Point -lähtötiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| PV Point -nimellislähtöteho | 3.000 VA |
| PV Point -verkkoon liittäminen | 1~ NPE 220/230 V |
| Kytkentäaika | < 20 s |
Full Backup -varavirtasyötön lähtötiedot2
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Full Backup -nimellislähtöteho | 10.000 VA |
| Full Backup -nimellisvaihekohtainen teho | 3.680 VA |
| Full Backup -verkkoon liittäminen | 3~ NPE 400/230 tai 3~ NPE 380/220 V |
| Kytkentäaika | < 35 s |
Energiavaraston liitäntä
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| DC-tulojen lukumäärä | 1 |
| Suurin tulovirta (Idc max) | 22 A |
| DC-tuloalueen jännitealue (Udc min - Udc max) | 160 - 531 V |
| Akun DC-liitäntätekniikka | 1 push-in-jousiliitin 2,5–10 mm² BATT+ ja BATT |
| Suurin DC-tulo-/lähtöteho | 10.300 W |
| Suurin latausteho AC-liitännän kautta | 10.000 W |
| Yhteensopivat akut | BYD Battery-Box Premium HVS/HVM & LG RESU FLEX |
Standardit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sertifikaatit ja täytetyt standardit | IEC 62109, IEC 62116, IEC 61727, IEC 62909, VDE 0126, VDE AR-N4105, AS/NZS 4777.2, EN 50549, CEI 0-21, G98/G99, R25 |
| Elinkaariarviointi | ÖNORM EN ISO 14040 ja 14044 mukaisesti (tutkimus suoritettu Fraunhofer IZM -instituutin työntekijöiden toimesta) |
Hyötysuhde
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Suurin hyötysuhde | 98,2 % |
| Eurooppalainen hyötysuhde (ηEU) | 97,9 % |
| MPP-hyötysuhde | > 99,9 % |
Suojaukset
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| DC-eristysmittaus | Integroitu |
| Toiminta ylikuormitustilanteessa | Toimintapisteen siirto, tehorajoitin |
| DC-erotuskytkin | Integroitu |
| Käänteisnapasuojaus | Integroitu |
Liitännät
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| WLAN / 2 × Ethernet LAN | Fronius Solar.web, Modbus TCP SunSpec, Fronius Solar API (JSON) |
| 6 digitaalista tuloa 6 digitaalista tulo-/lähtöä | Kaukokäyttövastaanottimen liitäntä, tehonhallinta |
| Hätäpysäytys (WSD) | Integroitu |
| Tiedonsiirtokortti (Datalogger) ja verkkopalvelin | Integroitu |
| 2 × RS485 | Modbus RTU SunSpec (kolmannet osapuolet) / Fronius Smart Meter, akku, Fronius Ohmpilot |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.