Aurinkoinvertteri Fronius Tauro Eco 50kW 3-vaiheinen 1MPPT
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Verkkoinvertteri PV 50KW 3F 1MPPT 50-3-D Tauro Eco Fronius
Verkkoinvertteri PV 50KW 3F 1MPPT 50-3-D Tauro Eco Fronius takaa korkeimman hyötysuhteen myös vaativimmissa olosuhteissa.
Älykkäiden laitteistoratkaisujen ansiosta se mahdollistaa paitsi BOS-kustannusten optimoinnin myös poikkeuksellisen joustavuuden järjestelmän suunnittelussa, mikä on aiemmin ollut ennenkuulumatonta. Lisäksi yksinkertainen asennus ja nopea huolto takaavat maksimaalisen turvallisuuden.
Tulotiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| MPP-seurantalaitteiden määrä | 1 |
| Suurin tulovirta (Idc max) | 87,5 A |
| Moduulien suurin oikosulkuvirta | 75 / 75 A |
| Tulojännitealue (Udc min - Udc max) | 580 - 1000 V |
| Käynnistysjännite (Udc start) | 650 V |
| Hyödyllinen MPP-jännitealue (Umpp min - Umpp max) | 580 - 930 V |
| DC-liitäntöjen määrä (PV1 / PV2 / PV3) | 7 / 7 / - |
| PV-generaattorin enimmäisteho (Pdc max) | 75 kWpeak |
Lähtötiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho AC (Pac,r) | 50 000 W |
| Suurin lähtöteho | 50 000 VA |
| AC-lähtövirta (Iac nom) | 76 A |
| Verkkoon liittäminen (jännitealue Uac,r) | 3~ NPE 400/230 V ; 3~ NPE 380/220 V |
| Taajuus (taajuusalue fmin - fmax) | 50 Hz / 60 Hz (45 - 65 Hz) |
| Tehokerroin (cos φac,r) | 0 - 1 ind. / kap. |
Standardit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sertifikaatit ja standardien mukaisuus | AS/NZS 4777.2:2015, IEC62109-1/-2, VDE-AR-N 4105:2018, IEC62116, EN50549-1:2019 & EN50549-2:2019, VDE-AR-N 4110:2018, CEI 0-16:2019, CEI 0-21:2019 |
AC-liitäntäliittimet
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Kaapelin halkaisija | 35 - 240 mm² |
| AC-johtimen materiaali | Al ja Cu |
| Liitäntäliittimet | Kaapelin päät tai V-liittimet |
| Yksisäikeinen vaihtoehto (yksisäikeinen kaapeli) | Kaapelinkiristin: 5 x M40 |
| Monisäikeinen vaihtoehto (monisäikeinen kaapeli) | Kaapelinkiristin: 1 x monisäikeinen liitäntä Ø 16 – 61,4 mm + 1 M32 |
| AC-ketjukytkentävaihtoehto (yksisäikeinen kaapeli) | Kaapelinkiristin: 10 x M32 |
Hyötysuhde
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Maksimihyötysuhde | 98,5 % |
| Eurooppalainen painotettu hyötysuhde (ηEU) | 98,2 % |
| MPP-sovituksen hyötysuhde | > 99,9 % |
Suojaukset
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| DC-erotuskytkin | Integroitu |
| Toiminta ylikuormitustilanteessa | Toimintapisteen siirto, lähtötehon rajoitus |
| Suojaus käänteistä napaisuutta vastaan | Integroitu |
| RCMU | Integroitu |
| DC-eristysmittaus | Integroitu |
| DC-ylijännitesuojaus | Tyyppi 1+2 integroitu, Tyyppi 2 valinnainen |
| Ketjujen suojaus gPV-sulakkeilla | Integroitu, 15A tai 20A |
Liitännät
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Wi-Fi | Fronius Solar.web, Modbus TCP Sunspec, Fronius Solar API (JSON) |
| 2x Ethernet LAN RJ45 | [[10/100Mbit; maks. 100m Fronius Solar.web, Modbus TCP Sunspec, Fronius Solar API (JSON)]] |
| USB (tyyppi A -liitin) | 1A @5V maks. |
| Wired Shutdown (WSD) | Hätäpysäytys |
| 2x RS485 | Modbus RTU SunSpec / akkukommunikaatio |
| 6 digitaalista tuloa ja 6 digitaalista tulo-/lähtöä | Ohjelmoitava kaukokäyttövastaanottimen liitäntä, energianhallinta, kuluttajien ohjaus |
| Datalogger ja web-palvelin | Integroitu |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Ladattavat tiedostot:
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.