Aurinkoinvertteri Sofar 1-vaiheinen 3kW 1MPPT DC-katkaisija WiFi-moduuli 12A
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Invertteri vaihtosuuntaaja 3kW 1F 12A TL-G3 1MPPT DC-katkaisin WiFi-moduuli 3000TL G3 SOFAR
Tervetuloa tutustumaan tarjoukseemme Invertteri vaihtosuuntaaja 3kW 1F 12A TL-G3 1MPPT DC-katkaisin WiFi-moduuli 3000TL G3 SOFAR
Sofarin yksivaihevaihtosuuntaajat ovat erinomaisia ratkaisuja pieniin aurinkosähköjärjestelmiin. Nämä laitteet ovat luotettavia ja korkealaatuisia, mutta samalla edullisesti hinnoiteltuja. Valmistaja Sofar käyttää arvostettuja komponentteja, mikä yhdessä huolellisen tuotannonvalvonnan kanssa takaa erinomaiset tulokset.
On syytä korostaa, että valmistaja myöntää vaikuttavan 12 vuoden takuun, mikä vahvistaa luottamuksen tuotteidensa laatuun. Laitteet on varustettu WiFi-moduulilla, joka mahdollistaa internetyhteyden. Tämän ansiosta käyttäjä voi etävalvoa ja hallita aurinkosähköjärjestelmänsä parametreja. Lisäksi Sofarin vaihtosuuntaajissa on kätevä näyttö kotelossa, joka mahdollistaa laitteen parametrien helpon seurannan. Niissä on myös kaksi MPPT-trackeria, mikä lisää koko järjestelmän tehokkuutta ja suorituskykyä.
Nämä innovatiiviset vaihtosuuntaajat tarjoavat joukon älykkäitä toimintoja, kuten loistehon säätö, itsestään tapahtuva tehon vähennys taajuuden ylittyessä sekä loistehon ja pätötehon etäohjaus. Lisäksi niiden alumiininen ruostumaton kotelo täyttää IP 65 -suojaluokan vaatimukset, mikä tarkoittaa, että ne voidaan turvallisesti asentaa rakennusten ulkopuolelle ilman huolta niiden kestävyydestä ja luotettavuudesta.
TEKNISET TIEDOT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho AC [W] | 3000W |
| Vaiheiden määrä | 1F |
| AC-lähtövirta [A] | 14,5 A |
| AC-jännitealue [V] | 180 - 276 V |
| Taajuusalue [Hz] | 45 Hz - 55Hz/54 Hz - 66Hz |
| MPP-trackereiden määrä | 1 |
| Maks. tulovirta [A] | 12 A |
| Käynnistysjännite [V] | 70 V |
| Nimellinen tulojännite [V] | 60 V |
| MPP-jännitealue [V] | 50 - 550 V |
| DC-liitäntöjen määrä | 1 |
| WiFi-moduuli | Ei |
| WLAN / Ethernet LAN | EI |
| USB | Kyllä |
| DC-katkaisin | Kyllä |
| Suoja napavirheeltä | Kyllä |
Standardit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sertifikaatit: | EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, EN 61000-6-3, EN 61000-6-4, IEC 62116, IEC 61727, IEC 60068 (1, 2, 14, 30), IEC 62109-1/2, AS 4777, VDE V 0124-100, VDE V 0126-1-1, VDE-AR-N-4105, EN 50438, G83/2, C10/11, RD 1699 |
DC-tulo
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| maksimi DC-teho yhdelle MPPT:lle: | 4100 W |
| MPPT:iden määrä: | 1 |
| DC-tulojen määrä: | 1 |
| maksimi tulojännite: | 550 V |
| käynnistysjännite: | 70 V |
| nimellinen tulojännite: | 360 V |
| MPPT-toimintajännitealue: | 50 - 550 V |
| maksimi tulovirta per MPPT: | 12 A |
AC-lähtö
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| nimellisteho: | 3000 W |
| maksimi AC-teho: | 3000 VA |
| maksimi lähtövirta: | 14,5 A |
| nimellinen jännite: | L/N/PE, 220 Vac, 230 Vac, 240 Vac |
| nimellinen AC-jännitealue: | 180 - 276 V |
| verkon taajuusalue: | 45 Hz - 55Hz/54 Hz - 66Hz |
| THDi: | <3% |
| tehokerroin: | 1 oletuksena (säädettävissä +/- 0.8) |
Hyötysuhde
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| maksimi hyötysuhde: | 97.5% |
| eurooppalainen hyötysuhde: | 96.9% |
Suojaus
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| ylikuumenemissuoja: | KYLLÄ |
| DC-katkaisin: | KYLLÄ |
| saarekkeilmiösuoja: | KYLLÄ |
| vuotovirtalsuoja: | KYLLÄ |
| maadoitusvikasuoja: | KYLLÄ |
| ylijännitesuoja: | KYLLÄ |
| ylivirtasuoja: | KYLLÄ |
Tiedonsiirto
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| tiedonsiirtomenetelmät: | RS485, GPRS/WiFi/Ethernet-kortti (valinnainen), USB |
| tietojen säilytysaika: | 25 vuotta |
| tiedonsiirtoprotokolla: | Modbus |
Yleiset tiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| käyttölämpötila-alue: | -30°C ~+60°C |
| topologia: | muuntajaton |
| suojaluokka: | IP65 |
| suhteellinen kosteus: | 0~100% |
| maksimi käyttökorkeus: | 2000 m |
| melutaso: | < 25 dB |
| paino: | 6,3 kg |
| jäähdytys: | luonnollinen |
| mitat: | 321 x 260,5 x 131,5 mm |
| näyttö: | LCD + LED |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.