Aurinkoinvertteri Sofar 2,2kW 1-vaiheinen 10,6A 1MPPT DC-katkaisija WiFi-moduuli
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Sofar Invertteri 2.2kW 1-Vaiheinen 10.6A 1MPPT DC-Katkaisija WiFi-Moduuli
Tervetuloa tutustumaan tarjontaamme Invertteri 2,2kW 1F 10,6A TL-G3 1MPPT DC-katkaisija WiFi-moduuli 2200TL SOFAR
Sofarin yksivaiheisia inverttereitä ovat erinomaisia ratkaisuja pieniin aurinkosähköjärjestelmiin. Nämä laitteet ovat luotettavia ja korkealaatuisia, mutta samalla edullisesti hinnoiteltuja. Valmistaja Sofar käyttää tunnettuja komponentteja, mikä yhdistettynä tuotantoprosessien huolelliseen valvontaan takaa erinomaiset tulokset.
On syytä huomata, että valmistaja myöntää vaikuttavan 12 vuoden takuun, vahvistaen näin luottamuksensa tuotteidensa laatuun. Laitteet on varustettu WiFi-moduulilla, joka mahdollistaa internetyhteyden. Tämän ansiosta käyttäjä voi etävalvoa ja hallita aurinkosähköjärjestelmänsä parametreja.Lisäksi Sofarin invertterit on varustettu kätevällä näytöllä kotelossa, joka mahdollistaa laitteen parametrien helpon seurannan. Niissä on myös kaksi MPPT-trackeria, mikä lisää koko järjestelmän tehokkuutta ja suorituskykyä.
Nämä innovatiiviset invertterit tarjoavat joukon älykkäitä toimintoja, kuten loistehon säätö, itsestään tapahtuva tehon vähennys taajuuden ylittyessä sekä loistehon ja pätötehon etävalvonta. Lisäksi niiden alumiininen ruostumaton kotelo täyttää IP 65 -suojausluokan vaatimukset, mikä tarkoittaa, että ne voidaan turvallisesti asentaa rakennusten ulkopuolelle ilman huolta niiden kestävyydestä ja luotettavuudesta.
TEKNISET TIEDOT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho AC [W] | 2200W |
| Vaiheiden määrä | 1F |
Lähtötiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Maks. lähtöteho [VA] | 2200 VA |
| AC-lähtövirta [A] | 7 A |
| AC-jännitealue [V] | 180 - 276 V |
| Taajuus [Hz] | 50/60 Hz |
| Taajuusalue [Hz] | 45Hz - 55Hz/54 Hz - 66Hz |
| Harmoninen särökerroin | <3% |
| Tehokerroin [cos φac,r] | 1 (-0,8/+0,8) |
Tulotiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| MPP-trackereiden määrä | 1 |
| DC-tulojännitealue [V] | 150 - 450 V |
| Käynnistysjännite [V] | 70 V |
| Nimellinen tulojännite [V] | 360 V |
| MPP-jännitealue [V] | 50 - 500 V |
| DC-liitäntöjen määrä | 1 |
| Maks. aurinkopaneeligeneraattorin teho | 2200 W |
Liitännät
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| WiFi-moduuli | Ei |
| Liitäntätyyppi | WLAN / Ethernet LAN Valinnainen |
| WLAN / Ethernet LAN | Ei |
| USB | Kyllä |
| 2x RS422 (RJ45-liitin) | Ei |
| RS485 | Kyllä |
Suojaukset
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| DC-erotuskytkin | Kyllä |
| Napasuojaus | Kyllä |
Hyötysuhde
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Maks. hyötysuhde (aurinkosähköjärjestelmä – sähköverkko) | 97,50 % |
| Eurooppalainen hyötysuhde (ηEU) | 96,90 % |
Yleiset tiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Mitat [mm] | 303 x 260,5 x 118 mm |
| Paino [kg] | 5,5 kg |
| Suojausluokka [IP] | IP65 |
| Jäähdytys | Luonnollinen |
| Ympäristön lämpötila-alue | -30 / +60 °C |
| Sallittu ilman kosteus | 0 - 100% |
| Maks. korkeus merenpinnasta | 2000 m |
Standardit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sertifikaatit: | EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, EN 61000-6-3, EN 61000-6-4, IEC 62116, IEC 61727, IEC 60068 (1, 2, 14, 30), IEC 62109-1/2, AS 4777, VDE V 0124-100, VDE V 0126-1-1, VDE-AR-N-4105, EN 50438, G83/2, C10/11, RD 1699 |
DC-tulo
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| maksimaalinen DC-teho yhtä MPPT:tä kohden: | 3000 W |
| MPPT:iden määrä: | 1 |
| DC-tulojen määrä: | 1 |
| maksimaalinen tulojännite: | 500 V |
| käynnistysjännite: | 70 V |
| nimellinen tulojännite: | 360 V |
| MPPT-jännitealue: | 50 - 500 V |
| maksimaalinen tulovirta MPPT:tä kohden: | 12 A |
AC-lähtö
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| nimellisteho: | 2200 W |
| maksimaalinen AC-teho: | 2200 VA |
| maksimaalinen lähtövirta: | 9,6 A |
| nimellisjännite: | L/N/PE, 220 Vac, 230 Vac, 240 Vac |
| nimellinen AC-jännitealue: | 180 - 276 V |
| verkon taajuusalue: | 45 Hz - 55Hz/54 Hz - 66Hz |
| THDi: | <3% |
| tehokerroin: | 1 oletuksena (säädettävissä +/- 0.8) |
Suorituskyky
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| maksimaalinen hyötysuhde: | 97.5% |
| eurooppalainen hyötysuhde: | 96.9% |
Suojaus
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| ylikuumenemissuojaus: | KYLLÄ |
| DC-katkaisija: | KYLLÄ |
| saarekekäytön suojaus: | KYLLÄ |
| vuotovirran suojaus: | KYLLÄ |
| maadoitusvikojen suojaus: | KYLLÄ |
| ylijännitesuojaus: | KYLLÄ |
| ylivirran suojaus: | KYLLÄ |
Tiedonsiirto
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Tiedonsiirtomenetelmät: | RS485, GPRS/WiFi/Ethernet-kortti (valinnainen), USB |
| Tietojen säilytysaika: | 25 vuotta |
| Tiedonsiirtoprotokolla: | Modbus |
Yleiset tiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Käyttölämpötila-alue: | -30°C ~+60°C |
| Topologia: | muuntajaton |
| Suojausluokka: | IP65 |
| Suhteellinen kosteus: | 0~100% |
| Maksimaalinen käyttökorkeus: | 2000 m |
| Melutaso: | < 25 dB |
| Massa: | 5,5 kg |
| Jäähdytys: | luonnollinen |
| Mitat: | 303 x 260,5 x 118 mm |
| Näyttö: | LCD + LED |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.