Aurinkoinvertteri Sofar 24kW 3-vaiheinen 38,3A 2MPPT DC-katkaisija WiFi-moduuli
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Sofar Invertteri 24kW 3-Vaiheinen 38.3A 2MPPT DC-Katkaisija WiFi-Moduuli
Invertteri 24kW 3F 38,3A KTLX-G3 2MPPT DC-katkaisija WiFi-moduuli 24KTLX-G3 SOFAR on osa invertterisarjaa, jonka teho vaihtelee 3kW:sta 24kW:iin ja joka on suunniteltu erikokoisiin aurinkosähköjärjestelmiin kotitalouksissa.
Sofar-invertterit ovat korkealaatuisia, mikä johtuu tunnettujen toimittajien komponenttien käytöstä ja huolellisesta valmistusprosessista. Tuote tarjoaa luotettavuutta ja erinomaista laatua edulliseen hintaan, ja 12 vuoden takuu vahvistaa Sofar-merkin laitteiden korkean laadun. Laitteet on varustettu WiFi-moduulilla, joka mahdollistaa järjestelmän etähallinnan ja valvonnan. Lisäksi Sofar-invertterit on varustettu alumiinisella, ruostumattomalla kotelolla, jonka suojaluokka on IP 65, mikä mahdollistaa niiden asennuksen rakennuksen ulkopuolelle.
Uusin Sofar G3 -invertterisarja erottuu alhaisella käynnistysjännitteellä, korkealla maksimiteholla sekä uudella ohjelmistolla, joka mahdollistaa etäpäivitykset.
TEKNISET TIEDOT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho AC [W] | 24000W |
| Vaiheiden määrä | 3F |
| Asennustyyppi | On-grid |
| Maks. lähtöteho [VA] | 26400 VA |
| AC-lähtövirta [A] | 38,3 A |
| AC-jännitealue [V] | 310Vac-480Vac (kansallisen standardin mukaan) |
| Taajuus [Hz] | 50Hz/60Hz |
| Taajuusalue [Hz] | 45Hz-55Hz/54Hz-66Hz (kansallisen standardin mukaan) |
| MPP-seurantalaitteiden määrä | 2 |
| Käynnistysjännite [V] | 160 V |
| MPP-jännitealue [V] | 540 - 800 V |
| DC-liitäntöjen määrä | 2/2 |
| WiFi-moduuli | Kyllä |
| WLAN / Ethernet LAN | EI |
| USB | Kyllä |
| DC-eristysmittaus | Kyllä |
| DC-katkaisija | Kyllä |
| Maks. hyötysuhde (aurinkosähköjärjestelmä – sähköverkko) | 98,4 % |
| Mitat [mm] | 513×425×189 mm |
| Paino [kg] | 22 kg |
| Maks. korkeus merenpinnasta | 4000 m |
STANDARDIT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| EMC: | EMC: EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, EN 61000-6-3, EN 61000-6-4 |
| Turvallisuusstandardit: | turvallisuusstandardit: IEC62109-1/2, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC60068(1,2,14,30) |
| Sähköverkkostandardit: | sähköverkkostandardit: AS/NZS 4777, VDE V 0124-100, V 0126-1-1, VDE-AR-N 4105, CEI 0-21/CEI 0-16, UNE 206 007-1, EN50549, G98/G99, EN50530, NB/T32004 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.