Aurinkoinvertteri Sofar 3kW 3-vaiheinen 4,8A 2MPPT DC-katkaisija WiFi-moduuli
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Invertteri 3kW 3-vaihe 4,8A KTLX-G3 2MPPT DC-katkaisija WiFi-moduuli 3.3KTLX-G3 SOFAR
Sofar 3.3KTLX-G3 -invertteri on kolmivaiheinen laite, jonka teho on 3kW ja virta 4,8A, varustettu kahdella MPPT-tulolla sekä WiFi-moduulilla. Se on osa invertterisarjaa, jonka teho vaihtelee 3kW:sta 24kW:iin, ja joka on suunniteltu erikokoisiin kotitalouksien aurinkosähköjärjestelmiin.
Sofar-invertterit ovat korkealaatuisia, mikä johtuu tunnettujen toimittajien komponenttien käytöstä sekä huolellisesta tuotantoprosessista. Tuote tarjoaa luotettavuutta ja erinomaista laatua edulliseen hintaan, ja 12 vuoden takuu vahvistaa Sofar-merkin laitteiden korkean laadun. Laitteet on varustettu WiFi-moduulilla, joka mahdollistaa asennuksen etähallinnan ja -valvonnan. Lisäksi Sofar-invertterit on valmistettu alumiinisesta, ruostumattomasta kotelosta, jonka suojaluokka on IP 65, mikä mahdollistaa niiden asennuksen rakennuksen ulkopuolelle.
Uusin Sofar G3 -invertterisarja erottuu alhaisella käynnistysjännitteellä, korkealla maksimiteholla sekä uudella ohjelmistolla, joka mahdollistaa etäpäivitykset.
TEKNISET TIEDOT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho AC [W] | 50000W |
| Vaiheiden määrä | 3-vaihe |
| Asennustyyppi | Verkkoon kytketty |
| Maks. lähtöteho [VA] | 3300 VA |
| AC-lähtövirta [A] | 4,8 A |
| AC-jännite [V] | 310Vac-480Vac (kansallisen standardin mukaan) |
| Taajuus [Hz] | 50Hz/60Hz |
| Taajuusalue [Hz] | 45Hz-55Hz/54Hz-66Hz (kansallisen standardin mukaan) |
| MPP-seurantalaitteiden määrä | 2 |
| Käynnistysjännite [V] | 160 V |
| MPP-jännitealue [V] | 140 V - 1000 V |
| DC-liitäntöjen määrä | 1/1 |
| WiFi-moduuli | Kyllä |
| WLAN / Ethernet LAN | EI |
| USB | Kyllä |
| DC-eristysmittaus | Kyllä |
| DC-katkaisija | Kyllä |
| Maks. hyötysuhde (aurinkosähköjärjestelmä – sähköverkko) | 98,4% |
| Mitat [mm] | 513 x 425 x 169 mm |
| Paino [kg] | 17 kg |
| Maks. korkeus merenpinnasta | 4000 m |
STANDARDIT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| EMC: | EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, EN 61000-6-3, EN 61000-6-4 |
| Turvallisuusstandardit: | IEC62109-1/2, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC60068(1,2,14,30) |
| Sähköverkkostandardit: | AS/NZS 4777, VDE V 0124-100, V 0126-1-1, VDE-AR-N 4105, CEI 0-21/CEI 0-16, UNE 206 007-1, EN50549, G98/G99, EN50530, NB/T32004 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.