Aurinkoinvertteri Sofar 8kW 3-vaiheinen 2MPPT DC-katkaisija WiFi-moduuli
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Invertteri 8kW 3-vaihe 12,8A KTLX-G3 2MPPT DC-katkaisin WiFi-moduuli 8.8KTLX-G3 SOFAR
Invertteri 8kW 3-vaihe 12,8A KTLX-G3 2MPPT DC-katkaisin WiFi-moduuli 8.8KTLX-G3 SOFAR on osa invertterisarjaa, jonka teho vaihtelee 3 kW:sta 24 kW:iin ja joka on suunniteltu erikokoisiin kotitalouksien aurinkosähköjärjestelmiin.
Sofar-invertterit ovat korkealaatuisia, mikä johtuu arvostettujen toimittajien komponenttien käytöstä ja huolellisesta valmistusprosessista. Tuote tarjoaa luotettavuutta ja erinomaista laatua edulliseen hintaan, ja 12 vuoden takuu vahvistaa Sofar-merkin laitteiden korkean laadun. Laitteet on varustettu WiFi-moduulilla, joka mahdollistaa järjestelmän etähallinnan ja -valvonnan. Lisäksi Sofar-invertterit on varustettu alumiinisella, ruostumattomalla kotelolla, jonka suojaluokka on IP 65, mikä mahdollistaa niiden asennuksen rakennuksen ulkopuolelle.
Uusin G3-sarjan Sofar-invertterit erottuvat alhaisella käynnistysjännitteellä, korkealla maksimiteholla sekä uudella ohjelmistolla, joka mahdollistaa etäpäivitykset.
TEKNISET TIEDOT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellisteho AC [W] | 8000 W |
| Vaiheiden määrä | 3-vaihe |
| Asennustyyppi | Verkkoon kytketty |
| Maks. lähtöteho [VA] | 8800 VA |
| AC-lähtövirta [A] | 12,8 A |
| AC-jännitealue [V] | 310 Vac-480 Vac (kansallisen standardin mukaan) |
| Taajuus [Hz] | 50 Hz/60 Hz |
| Taajuusalue [Hz] | 45 Hz-55 Hz/54 Hz-66 Hz (kansallisen standardin mukaan) |
| MPP-seurantalaitteiden määrä | 2 |
| Käynnistysjännite [V] | 160 V |
| MPP-jännitealue [V] | 380 - 850 V |
| DC-liitäntöjen määrä | - |
| WiFi-moduuli | Kyllä |
| WLAN / Ethernet LAN | EI |
| USB | Kyllä |
| DC-eristysmittaus | Kyllä |
| DC-katkaisin | Kyllä |
| Maks. hyötysuhde (aurinkosähköjärjestelmä – sähköverkko) | 98,4 % |
| Mitat [mm] | 513×425×169 mm |
| Paino [kg] | 17 kg |
| Maks. korkeus merenpinnasta | 4000 m |
STANDARDIT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| EMC: | EMC: EN 61000-6-1, EN 61000-6-2, EN 61000-6-3, EN 61000-6-4 |
| Turvallisuusstandardit: | turvallisuusstandardit: IEC62109-1/2, IEC62116, IEC61727, IEC61683, IEC60068(1,2,14,30) |
| Sähköverkkostandardit: | sähköverkkostandardit: AS/NZS 4777, VDE V 0124-100, V 0126-1-1, VDE-AR-N 4105, CEI 0-21/CEI 0-16, UNE 206 007-1, EN50549, G98/G99, EN50530, NB/T32004 |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.