ETI PV-DC katkaisija 4-napainen 32A 1000V DC
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
ETI Kääntökytkin PV - DC - 4-napainen
Kääntökytkin PV - DC - 4-napainen LS32 SMA A4 004660065 ETI mahdollistaa DC/AC-muuntajien ja muiden tasavirtapiirien osien tehokkaan kytkemisen tai irrottamisen PV-moduuleista. Kytkin on varustettu erityisesti suunnitelluilla kosketuksilla ja huolellisesti valituilla materiaaleilla, mikä varmistaa paitsi liitäntöjen puhtauden (hapettumisen eliminointi), myös tehohäviöiden minimoinnin.
Tämän kytkimen rakenne takaa, että kosketinten sulkeutumis- tai avautumisnopeus on riippumaton käyttäjän nopeudesta ja voimasta. Näin ollen se tarjoaa olosuhteista riippumatta muuttumattoman ja luotettavan toiminnallisuuden, mikä on keskeistä aurinkosähköjärjestelmien optimaalisen toiminnan ja turvallisuuden kannalta.
Tekniset tiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Valmistaja | ETI |
| Verkolle | DC (Aurinkosähkö PV) |
| Napojen määrä | 4 |
| Suurin sallittu käyttöjännite | 1000 V |
| Reaktioaika | < 25 ns |
| Suurin sallittu oikosulkuvirta | 200 A |
| Sarja ja tyyppi | Kääntökytkin PV - DC - 4-napainen LS32 SMA A4 004660065 ETI |
| Standardit | PN-IEC 60364-7-71 |
| Napojen lukumäärä | 4 |
| Nimellivirta | jopa 58A DC |
| Nimellisjännite | jopa 1000V DC |
| Nimellinen jatkuva virta lu | 32A |
| Nimellinen ehdollinen oikosulkuvirta lq | 5kA |
| Suurin nimellinen käyttöjännite Ue AC | 440V |
| Nimellinen jatkuva virta Ac-21, 400V | 32 |
| Etupuolen suojausluokka | IP40 |
| Asennus | TH35-kiskoon |
| Pääkosketinten liitäntätyyppi | ruuviliitännät |
| Ohjauselementin väri | musta |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniset tiedot
| Käyttökohde | DC (aurinkosähkö) |
| Erottimen tyyppi | nokkakytkин |
| Nimellisvirta [A] | 32A |
| Napojen lukumäärä | 4P |
| Nimellisjännite [V] | 1000V DC |
| Merkki | ETI |
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.