Eaton ylijännitesuoja PV DC Tyyppi 1+2 (Luokka B+C) 1000V 2P+N 15kA 3,7kV
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Ylijännitesuoja PV DC Tyyppi 1+2 (B+C) 1000V 2P+N 15kA 3,7kV SPPVT12-10-2+PE 177256 EATON
Ylijännitesuoja PV DC Tyyppi 1+2 (B+C) 1000V 2P+N 15kA 3,7kV SPPVT12-10-2+PE 177256 EATON on laite, joka on suunniteltu suojaamaan sähköasennuksia ylijännitteiltä, joita voi esiintyä salamaniskujen tai siirtoverkon vikojen seurauksena.
Tämän ylijännitesuojan tehtävänä on lyhentää virtauksen kestoa ja rajoittaa jatkuvan virran taajuutta verkon komponenttien suojaamiseksi. Suojalaite on erityisesti sovitettu käytettäväksi aurinkosähköjärjestelmissä (PV), sekä maadoitetuissa että maadoittamattomissa asennuksissa. Se tarjoaa vaihdettavat moduulit sekä optiset ilmaisimet, jotka osoittavat sen laukeamisen.
SPPVT-sarjan ylijännitesuojat kestävät purkausvirran jopa 40 kA ja niiden oikosulkukestoisuus ISCPV on 1000 A, mikä tekee niistä luotettavan valinnan aurinkosähköjärjestelmien turvallisuuden varmistamiseksi.
Tekniset tiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Valmistaja | EATON |
| Verkkotyyppi | DC (Aurinkosähkö PV) |
| Suojaluokka | B+C (Tyyppi 1+2) |
| Napojen määrä | 3 |
| Nimellinen purkausvirta (In) | 15kA |
| Jännitesuojataso | 3,7kV |
| Leveys moduuleina | 3 |
| Nimellinen käyttöjännite | 1000 V |
| Suojausluokka IP | IP20 |
| Maksimaalinen purkausvirta | 40 kA |
| Verkkojärjestelmä | IT |
| Johdinten määrä | 2 |
| Nimellinen purkausvirta - huippuarvo (8/20) | 15 kA |
| Nimellinen DC-jännite | 1000 V |
| Maksimaalinen purkausvirta (8/20) | 40 kA |
| Suurin jatkuva käyttöjännite DC | 1050 V |
| Asennustapa | DIN-kisko TH-35 mm |
| Koko | 3 moduulia |
| Aurinkosähköjärjestelmän maksimijännite | 1050 V |
| Johtimen maksimaalinen poikkipinta-ala (yksi-/monisäikeinen) | 35 mm² |
| Joustavien johdinten maksimaalinen poikkipinta-ala | 25 mm² |
| Laukeamisindikaatio | optinen |
| Tyyppi 2 | KYLLÄ |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniset tiedot
| Käyttökohde | DC (aurinkosähkö) |
| Ylijännitesuojan tyyppi (SPD-luokka) | T1+T2 (B+C) |
| Nimellisjännite [V] | 1000V DC |
| Napojen lukumäärä | 2P+N |
| Salamavirta (Iimp/In) [kA] | 15 kA |
| Merkki | EATON |
| Suojaustaso (Up) [kV] | 3,7 kV |
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.