Fronius Symo Gen24 Plus verkkovaihtosuuntaaja 6kW 3-vaiheinen 2MPPT
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Fronius Verkkoinvertteri PV 6kW 3-Vaiheinen 2MPPT Symo Gen24 Plus
Verkkoinvertteri PV 6KW 3F 2MPPT Symo Gen24 Plus Fronius mahdollistaa energiavaraston liittämisen, mikä antaa mahdollisuuden varastoida aurinkoenergiaa ja käyttää sitä sähkönsyöttöön, lämmitykseen, jäähdytykseen sekä sähköajoneuvojen lataukseen. Fronius GEN24 Plus antaa mahdollisuuden hyödyntää aurinkoenergiaa henkilökohtaisessa energiamurroksessa. Suunniteltu antamaan voimaa.
Fronius GEN24 Plus -invertterillä aurinkosähköjärjestelmäsi sydämenä et ainoastaan aloita yksilöllistä energiamurrostasi, vaan hyödynnät myös aurinkoenergiaa täysimääräisesti ja saat kaikki sen edut.
Varavirtasyötön takaaminen kaikissa tilanteissa on luotettavan energiansaannin tae. Fronius GEN24 Plus -laitteella voit valita "PV Point" -toiminnon ja "Full Backup" -toiminnon välillä, mikä tarkoittaa varavirtasyöttöä koko talolle.
Yksinkertainen asennus tarkoittaa ajan ja rahan säästöä. Nopean ja turvallisen asennuksen takaavat 180° pika-asennusruuvit, push-in-jousiliittimet sekä harkittu seinäasennusjärjestelmä.
Tulotiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| MPP-seurantalaitteiden määrä | 2 |
| DC-tulojännitealue (Udc min - Udc max) | 80 - 1.000 V |
| Nimellinen tulojännite (Udc,r) | 610 V |
| Käynnistysjännite (Udc start) | 80 V |
| Hyödyllinen MPP-jännitealue | 80 - 800 V |
| Suurin hyödyllinen tulovirta (Idc max) | 12,5 A |
| Aurinkogeneraattorin suurin oikosulkuvirta (Isc pv) | 20 A |
| DC-liitäntöjen määrä | 1 |
| Suurin hyödyllinen DC-teho | 6.000 W |
| PV-generaattorin enimmäisteho | 6.500 Wpeak |
Lähtötiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Nimellinen AC-jännite (Pac,r) | 6.000 W |
| Näennäisteho | 6.000 VA |
| Suurin lähtöteho | 6.000 VA |
| Nimellinen AC-lähtövirta (@ 220 / 230 V) | 8,7 A |
| Verkkoon liittäminen (Uac,r) | 3~ NPE 400/230 tai 3~ NPE 380/220 (+20%/-30%) V |
| Taajuus (taajuusalue fmin - fmax) | 50/60 (45 - 65) Hz |
| Harmonisten särökerroin | < 3,5 % |
| Tehokerroin (cos φac,r) | 0,7 - 1 ind./cap. |
PV Point -lähtötiedot
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| PV Point -nimellislähtöteho | 3.000 VA |
| PV Point -verkkoon liittäminen | 1~ NPE 220/230 V |
| Kytkentäaika | < 20 s |
Full Backup -varavirtasyötön lähtötiedot2
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Full Backup -nimellislähtöteho | 6.000 VA |
| Full Backup -nimellisvaihekohtainen teho | 3.680 VA |
| Full Backup -verkkoon liittäminen | 3~ NPE 400/230 tai 3~ NPE 380/220 V |
| Kytkentäaika | < 35 s |
Energiavaraston liitäntä
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| DC-tulojen määrä | 1 |
| Suurin tuloenergia (Idc max) | 22 A |
| DC-tulojännitealue (Udc min - Udc max) | 160 - 531 V |
| Akun DC-liitäntätekniikka | 1 kpl push-in-jousitin 2,5–10 mm² BATT+ ja BATT |
| Suurin DC-tulo-/lähtöteho | 6.220 W |
| Suurin latausteho AC-liitännän kautta | 6.000 W |
| Yhteensopivat akut | BYD Battery-Box Premium HVS/HVM & LG RESU FLEX |
Standardit
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Sertifikaatit ja täytetyt standardit | IEC 62109, IEC 62116, IEC 61727, IEC 62909, VDE 0126, VDE AR-N4105, AS/NZS 4777.2, EN 50549, CEI 0-21, G98/G99, R25 |
| Elinkaariarviointi | ÖNORM EN ISO 14040 ja 14044 mukaisesti (tutkimus suoritettu Fraunhofer IZM -instituutin työntekijöiden toimesta) |
Hyötysuhde
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Suurin hyötysuhde | 98,2 % |
| Eurooppalainen hyötysuhde (ηEU) | 97,7 % |
| MPP-hyötysuhde | > 99,9 % |
Suojaukset
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| DC-eristysmittaus | Integroitu |
| Toiminta ylikuormitustilanteessa | Toimintapisteen siirto, tehorajoitin |
| DC-erotuskytkin | Integroitu |
| Käänteisnapaisuussuojaus | Integroitu |
Liitännät
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| WLAN / 2 × Ethernet LAN | Fronius Solar.web, Modbus TCP SunSpec, Fronius Solar API (JSON) |
| 6 digitaalista tuloa 6 digitaalista tulo-/lähtöä | Kaukokäyttövastaanottimen liitäntä, tehonhallinta |
| Hätäpysäytys (WSD) | Integroitu |
| Tiedonkeruukortti (Datalogger) ja verkkopalvelin | Integroitu |
| 2 × RS485 | Modbus RTU SunSpec (kolmannet osapuolet) / Fronius Smart Meter, akku, Fronius Ohmpilot |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.