Hager vikavirtasuojakytkin 1P+N 25A 30mA tyyppi AC
tuote ei saatavilla
lisää toivelistalle
Kuvaus
Hager Vikavirtasuojakytkin 1P+N 25A 30mA tyyppi AC
Vikavirtasuojakytkin 1P+N 25A 30mA tyyppi AC CDC225J HAGER-merkiltä on sähkölaite, joka on suunniteltu katkaisemaan piirin välittömästi, kun se havaitsee epätasapainon ulosmenevän ja sisäänmenevän virran välillä.
Mallia CDC225J käytetään ensisijaisesti suojaamaan sähköiskuilta suoran tai epäsuoran kosketuksen yhteydessä. Lisäksi se auttaa vähentämään laitteiden vaurioitumisriskiä ja estää sähkövikojen aiheuttamia tulipaloja.
Tärkeimmät ominaisuudet
- Vakaa ja varma asennus DIN-kiskoon vankan metallikiinnikkeen avulla.
- Tarjoaa kosketussuojauksen (IP2x) myös vaihekiskoja käytettäessä.
- Liitinsuojus estää johtimien virheellisen kytkennän, mikä minimoi asennusvirheet.
- Vikavirtaindikaattori mahdollistaa nopean tunnistamisen siitä, johtuiko laukeaminen vikavirrasta vai manuaalisesta kytkennästä.
- Todellinen kosketinasennon ilmaisin, joka näyttää, ovatko kytkimen koskettimet todella mekaanisesti auki.
- Turvalliset jännitteelliset toimenpiteet mahdollisuuden käyttää eristettyjä ruuvimeisseleitä, mikä estää kotelon vaurioitumisen.
- Mahdollisuus sinetöidä erityissovelluksissa, mikä varmistaa valvonnan luvattoman käytön estämiseksi.
- Laite suojaa johtimia, omaisuutta ja ihmishenkiä sähkövirran vaarallisten vaikutusten varalta.
- Kaikki laitteet täyttävät puolalaisten standardien vaatimukset ja CE-merkinnän edellyttämät ehdot, mikä todistaa niiden laadusta ja turvallisuudesta.
- Mahdollisuus laajentaa olemassa olevia asennuksia 100 % yhteensopivuuden ansiosta edellisen sarjan kanssa, mikä helpottaa järjestelmien modernisointia.
TEKNISET TIEDOT
| Parametri | Arvo |
|---|---|
| Valmistaja | HAGER |
| Napojen lukumäärä | 2 P |
| Asennus | DIN-kisko |
| Nimellinen kytkentäjännite Ue (AC) | 230 V |
| Nimellistaajuus | 50 Hz |
| Nimellinen eristysjännite Ui | 500 V |
| Nimellinen iskujännite Uimp | 4 kV |
| Nimellinen vikavirta dI | 30 mA |
| Nimellinen kytkenä- ja katkaisukyky Im | 1,5 kA |
| Nimellinen ehdollinen oikosulkuvirta Inc standardin PN-EN 61008-1 mukaan | 6 kA |
| Nimellisvirta | 25 A |
| Kokonaishäviöteho nimellisvirtaa kohden | 3,4 W |
| Häviöteho napaa kohden nimellisvirtaa kohden | 1,8 W |
| Viiveellinen | ei |
| Sähköinen kestävyys (syklien määrä) | 2000 |
| Mekaaninen kestävyys (syklien määrä) | 4000 |
| Mitat | 70 x 83 x 35 mm |
| Kiristysmomentti | 2,8 Nm |
| Joustavien johtimien (monisäikeiset) poikkipinta-ala liittimessä | 16 mm² |
| Jäykkien johtimien (yksisäikeiset) poikkipinta-ala liittimessä | 25 mm² |
| Liitäntätyyppi | ruuviliitäntä |
| Standardi | EN 61008-1 |
| Eurooppalainen RoHs-direktiivi | yhteensopiva |
| Suojausluokka | IP20 |
| Vikavirtasuojakytkimen tyyppi | AC |
| Käyttölämpötila | -25–40 °C |
Ładowanie tabeli porównawczej...
Ładowanie galerii...
Tekniset tiedot
| Katkaisijan tyyppi | vikavirtasuoja |
| Napojen lukumäärä | 1P+N |
| Nimellisvirta [A] | 25A |
| Vikavirtus [mA] | 30 mA |
| Laukaisuominaisuus | AC |
| Katkaisukyky [kA] | 6 kA |
| Merkki | HAGER |
Turvallisuus
Kaikki arvostelut (positiiviset ja negatiiviset) näytetään alustan numerorajoituksen mukaisesti. Varmistamme, että ne ovat peräisin asiakkailta, jotka ovat ostaneet tuotteen. Katso lisää kommenttikäytännöt -sivultamme.